VIDEO Je toto dodnes najlepší nástup v histórii MMA?

PETER QUEALLY

PETER QUEALLY (zdroj: IG/peterqueally)

#Je toto najlepší nástup doterajšej histórie MMA? Samozrejme, v tomto ohľade ide o veľmi subjektívnu záležitosť, ale minimálne sa zhodneme, že na takýto walkout sa bude spomínať prakticky navždy.

Najlepší nástup neprišiel v UFC

UFC je najväčšou MMA organizáciou na svete, ktorá prináša prvotriednu športovú šou. Predovšetkým v uplynulých rokoch sa ale vo veľkej miere snažia aj Bellator, poľské KSW či česko-slovenský Oktagon. Každopádne, keď príde na rad téma nástupy, častokrát je reč o vyslovene nezabudnuteľných momentoch.

Dodnes sa traduje, že o jeden z najlepších, ak nie o vôbec najlepší walkout v histórii zmiešaných bojových umení sa postaral Peter Queally. Prišlo k nemu počas turnaja Bellator 217 vo februári 2017. Queally vtedy bojoval s Mylesom Priceom a napokon odchádzal ako porazený. Vytvoril však vtedy legendu, ktorá je aktuálna aj dnes. 

Nastúpil totiž na ikonický song „Zombie“ od kultovej skupiny The Cranberries. 

Pravdepodobne sa zhodneme, že jeho walkout do klietky vyvoláva obrovské zimomriavky. Niečo podobné zopakoval aj na podujatí Bellator 270 v roku 2021. Aj vtedy napokon prehral, ale šou predviedol prvotriednu.

Niekto obľubuje pomalšie nástupy, niekto energickejšie. Sto ľudí, sto chutí a to platí aj v tomto prípade. Nech už však rebríček ohľadom TOP walkoutov bude robiť ktokoľvek, írsky bojovník Peter Queally v ňom bude mať právom svoje miesto. Najbližší zápas ho čaká v septembri 2023, konkrétne 23., jeho súperom na turnaji Bellator 299 bude Daniele Miceli. 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, MMA Junkie, Instagram, UFC
Odporúčame