Jake Paul stojí pred ďalšou výzvou: Zdolá YouTuber legendu UFC?

Jake Paul (zdroj: Instagram/jakepaul)

#Už tento víkend je na programe očakávaný boxerský duel, v ktorom si zmerajú sily Jake Paul a Nate Diaz. Bude to ďalší veľký zápas v podaní  YouTubera a biznismena, ktorému box chutí čoraz viac?

Jake Paul má najvyššie ambície

Chalan, ktorý si hovorí „The Problem Child“ a svet bojových športov berie v uplynulých rokoch frontálnym útokom, bude stáť počas prvého augustového týždňa v americkom štáte Texas proti Nateovi Diazovi. Diaz je jedným z najrešpektovanejších fighterov UFC uplynulej dekády. Preslávil sa predovšetkým vďaka MMA, i keď v American Airlines Center bude musieť predviesť svoje schopnosti v boxe. 

Diaz sa pôvodne merania síl s Paulom zdráhal, ale garantovaná výplata vo výške 500 tisíc dolárov mu zmenila názor. 38-ročný bojovník počas svojej MMA kariéry absolvoval 34 duelov, z ktorých 21 vyhral. Zdolal hviezdne mená ako Conor McGregor, Tony Ferguson či Anthony Pettis a svojho času patril k absolútnej špičke.

Jake Paul má 26 rokov a na svojom konte má sedem boxerských zápasov. Vyhral šesť zo siedmich, pričom 4x súperom uštedril KO. Dokázal poraziť mená ako Ben Askren, Tyron Woodley či dokonca Anderson Silva. Nad sily tohto amerického boxera doposiaľ bol iba Tommy Fury. Zaujímavosťou je, že Tommy je nevlastným bratom legendárneho Tysona Furyho. 

„The Problem Child“ sa v súboji proti profíkovi držal, pričom uznal, že tá porážka bola pre neho dobrou školou. Diaza chce však nielen zdolať, ale poslať k zemi. Garantuje športovému svetu, že sa vráti na víťaznú vlnu a pripíše si ôsmy triumf. Paul sa netají tým, že chce veľké zápasy so známymi menami. Rád by nastúpil aj proti McGregorovi, ale ten je pod zmluvou v UFC, a teda takýto fight v tejto chvíli reálny nie je. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Elon Musk a Mark Zuckerberg sa postavia proti sebe v ringu: Vyhrá mladší, alebo bohatší?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, DAZN
Odporúčame