Odložený titulový zápas proti najťažšiemu súperovi kariéry: Poradí si David Kozma aj s hviezdnym Apollom?

Apollo

David Kozma a Leandro Silva zaobstarajú hlavný zápas Oktagonu 24 (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Od turnaja Oktagon 10 je na vrchole welterovej divízie Oktagonu David Kozma. Ten po zisku titulu nad Gáborom Borárosom má za sebou 2 úspešné obhajoby. Piráta Krištofiča aj Mátého Kertésza zdolal na body a šampiónsky pás sa mu tentokrát bude snažiť vziať doposiaľ neukončený Leandro „Apollo“ Silva. Apollo je v očiach verejnosti braný ako veľký favorit. Potvrdí papierové predpoklady a zosadí z trónu Ružového Pantera?

Najťažší zápas

David Kozma má za sebou počas celej kariéry 38 zápasov, v ktorých nazbieral skóre 27-11. V Oktagone doposiaľ nespoznal premožiteľa a od galavečera Oktagon 5 vyhral všetkých 7 duelov. V poslednom čase výrazne zapracoval na svojom postoji a proti Kertészovi dominoval predovšetkým v strikingu. Aj napriek obrovskej zápasovej skúsenosti však Kozma označil Apolla za jeho doposiaľ najkvalitnejšieho súpera kariéry.

Brazílčan Apollo v službách American Top Teamu trénuje po boku Jorgeho Masvidala alebo Dustina Poiriera. Nikdy nebol ukončený a v UFC má za sebou až 7 zápasov. V Oktagone má za sebou 2 výhry proti Robertovi Bryczekovi a titulovému vyzývateľovi Karlosa Vémolu, Alexovi Lohorému. Oboch bojovníkov zdolal na body.

Trashtalk v plnom prúde

Apollo si často servítku pred ústa neberie a inak tomu nebolo ani v prípade šampióna Kozmu. Toho spočiatku obviňoval, že sa pred ním schováva. Po oznámení ich vzájomného zápasu sa tak isto na adresu Davida nevyjadroval v najkrajšom svetle: „Kozma je dobrý fighter. Má kvalitnú techniku a taktiež výdrž. Ja som však vo všetkom výrazne lepší. Budem nad ním dominovať v každom aspekte,“ povedal pre portál Fight Club News.

Český Panter reagoval na Apollove slová o schovávaní prakticky ihneď: „Hej Apollo, ty dement. Neviem, prečo by som sa mal pred tebou schovávať, prečo by som to robil? Nemám to za potreby. Ja som v Oktagone šampión, súperov si nevyberám a zápas s tebou som vzal hneď, ako mi ťa ponúkli.“ David je známy predovšetkým tým, že je pred zápasmi veľmi pokojný a niečoho podobného sme boli svedkami od neho vôbec prvýkrát!

Zdroj: hashtag.sk, fightclubnews.cz
Odporúčame