Karlos Vémola má po zápase s Mikuláškom veľké plány: Na záver roka si dohodol zápas s hviezdnym bývalým UFC bojovníkom

Vémola vs Apollo je na dosah

Vémola vs Apollo je na dosah (Zdroj: Instagram/karlos_terminator_vemola, leandroapollooficial)

#O veľký rozruch v Oktagone sa v posledných dňoch stará Brazílčan Leandro Silva, známy pod prezývkou Apollo. Ten vlani na turnaji Oktagon 15, kde sa odohral Zápas storočia, suverénne zdolal Roberta Bryczeka. Ďalší zápas mu však Oktagon už nedohodol a Apollo sa preto rozhodol konať najlepšie, ako sa dalo. Na Instagramovom profile Oktagonu vyzval Karlosa Vémolu. Všetko nasvedčuje tomu, že budeme svedkami duelu Vémola vs Apollo.

Dohodnuté!

Karlos je v našich končinách známy tým, že si súperov nevyberá a vezme akúkoľvek výzvu. Najprv v rozhovore pre portál Fight Club News vyhlásil, že s Apollom pôjde len vtedy, keď to bude titulový zápas: „Pokiaľ mám mať zápas so Silvom, slušil by tomu titul.“

Vémola však včera na svojom IG story súhlasil s tým, že po výhre nad Mikuláškom zvládne zápas aj na turnaji Oktagon 20. „Buď opatrný s tým, čo si praješ. Keď zničím Babu Jagu, 30. 12. zničím aj teba! Žiadny problém,“ vyhlásil Terminátor.

Posledné slovo k tomuto zápasu však musia povedať promotéri Novotný a Neruda. Tí zatiaľ oficiálne nepotvrdili, že by bol tento zápas v pláne, avšak obaja borci ho už berú ako samozrejmosť. Uvidíme, ako celá situácia napokon dopadne.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Karlos „Terminator“ Vemola (@karlos_terminator_vemola),

Možné komplikácie

Najväčšou prekážkou v tomto zápase je aktuálna pandemická situácia. Sám Ondřej Novotný povedal, že je veľký risk voziť bojovníkov spoza oceánu. V prípade, že by bol pozitívne testovaný na koronavírus, organizáciu by to stálo obrovské peniaze.

Nesmieme zabudnúť ani na momentálneho súpera Vémolu, Václava Mikuláška. Ten sa dostal do konfliktu s Karlosom už niekoľko mesiacov dozadu. Ich vzájomný zápas prebehne 5. decembra na turnaji Oktagon 19 a v prípade, že Vémola prehrá, zápas s Apollom určite neprebehne.

Posledným závažným faktorom je váha. Apollo zápasí vo váhe do 77 kg, pričom Vémola v 84 a v 93 kilogramoch. Sám Silva nemá problém proti Vémolovi nastúpiť v strednej váhe, avšak je otázne, či by Terminátor bol schopný v priebehu 1 mesiaca dvakrát zhodiť na 84 kg.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa APOLLO🏆🦅 (@leandroapollooficial),

Zdroj: Instagram.com/leandroapollooficial, Fightclubnews.cz
Odporúčame