Vec z Wednesday strašil Newyorčanov: Za netflixovským videom stojí Slovák!

wednesday

Za netflixovským videom, v ktorom ruka Vec straší Newyorčanov, stojí Slovák (Zdroj: Netflix)

#Seriál Wednesday na Netflixe láme rekordy. Počas prvého týždňa prekonal dokonca aj Stranger Things. Wednesday Addamsová sa ocitá na strednej škole Nevermore, kde sa snaží okrem iného ovládnuť svoje novoobjavené nadprirodzené schopnosti a vyriešiť záhadu týkajúcu sa jej rodiny. Spoločnosť jej pri tom robí neoddeliteľná súčasť rodiny Addamsovcov, ruka Vec. Vec je taktiež hviezdou nového promo videa od Netflixu, v ktorom sa stretáva s náhodnými okoloidúcimi v New Yorku a vyvoláva vskutku rôznorodé reakcie. Za vznikom populárneho videa stojí talentovaný Slovák Michael Krivička.

Rodák zo Slovenska

Michael Krivička pochádza zo Slovenska, no momentálne žije v New Yorku. Tu tvorí napríklad aj oceňované virálne videá. Vyštudoval odbor Media Arts na univerzite v New Jersey City a v roku 2011 spolu s Jamesom Percelayom založil marketingovú agentúru Thinkmodo, špecializujúcu sa na tvorbu virálnych videí.

V súčastnosti má Krivička vlastnú agentúru s názvom Whoisthebaldguy, kde pokračuje v tvorbe virálnych kampaní. Ako Krivička vysvetlil v podcaste Brandstorming, jeho videá sa zakladajú na tom, že nie sú hrané. Zachytávajú autentické reakcie ľudí a nie je z nich na prvý pohľad jasné, že ide o reklamu alebo promo.

Na konte viacero úspechov

Na tomto princípe sa zakladá aj najsledovanejšie video v histórii Facebooku, za ktorým stojí práve Krivička. Video s názvom „Rings, TV Store Prank“ zachytáva úprimné reakcie nakupujúcich na to, ako z jednej z obrazoviek zrazu vylezie postava Samary z filmu Kruh. Video si na Facebooku získalo viac ako 310 miliónov zhliadnutí.

Ďalším úspechom Michaela Krivičku bolo promo video Doomsday k filmu Don’t Look Up, ktoré sa stalo najpopulárnejším netflixovským promo videom. Opäť ide o prank, ktorý zachytáva ľudí presvedčených o tom, že Zem ide zasiahnuť ničivá kométa.

Medzi najnovšie Krvičkove počiny patrí aj ďalšie promo pre Netflix, tentokrát k seriálu Wednesday. Vidíme v ňom pohybujúcu sa ruku, ktorú fanúšikovia Addamsovcov poznajú pod menom Vec, ako sa voľne pohybuje po New Yorku. Pohybujúca sa ruka u okoloidúcich vyvoláva rôzne reakcie. V seriáli stvárnil Vec kúzelník Victor Dorabantu, teda presnejšie jeho ruka. Ako uviedol Krivička na svojom Linkedin profile, vytvoriť Vec tak, aby sa mohol samostatne pohybovať bez použitia filmových trikov, trvalo celých päť mesiacov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Enola Holmes 2: Akou skutočnou udalosťou sa inšpirovali tvorcovia pokračovania obľúbeného filmu?

Chceš byť nonstop v obraze?

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame