Ďalší rekord sledovanosti pokorený: Seriál Wednesday na Netflixe láme čísla a zosadil z trónu Stranger Things

hlavná hrdinka seriálu Wednesday na Netflixe a rekord sledovanosti na Netflixe

Seriál Wednesday očaril fanúšikov a nevedia sa dočkať pokračovania (Zdroj: Netflix)

#Pravdepodobne tvojej pozornosti neušiel komediálny seriál Wednesday z prostredia rodiny Addamsovcov. Venuje sa školským rokom mladej Wednesday, ktorá prichádza na akadémiu s názvom Nevermore vyriešiť nadprirodzenú záhadu spred 25 rokov.

Od uvedenia série v minulom týždni je jasnou jednotkou v 83 krajinách. Za jeden týždeň má zhliadnutých 341,2 miliónov hodín a je najsledovanejšou sériou v anglickom jazyku na Netflixe. Predbehla tak rekord Stranger Things 4, ktorý dosiahol odsledovaných 335,01 miliónov hodín.

Rovnako na svoju stranu získala aj kritikov s hodnotením približne 71 % na portáli Rotten Tomatoes. To robí z Wednesday najlepšie hodnotenú adaptáciu Addamsovcov od 60 – tych rokov.

Jenna Ortega spravila z Wednesday ikonu

Podľa slov predstaviteľov Netflixu v seriáli nie je núdza o pátračské, nadprirodzené alebo dramatické udalosti. Veľkým lákadlom je skutočnosť, že pod réžiu sa podpísal dobre známy Tim Burton. V hlavnej úlohe 16 – ročnej gotičky Wednesday doslova zahviezdila Jenna Ortega, ktorá všetku pozornosť strhla na seba. Aktuálne sa fanúšikovia po celom svete snažia napodobniť jej ikonický tanec z plesu v akadémii.

Na sociálnych sieťach virálne pribúdajú rôzne nápadité verzie tohto tanca. Mnohí neváhajú napodobniť účes alebo štýl šiat, aby dosiahli čo najpodobnejší vizuál. Jenna Ortega na svojom konte na Twitteri potvrdila, že tanečnú scénu vymyslela sama a inšpirovala sa archívnymi zábermi z 80 – tych rokov z gotických klubov. Zároveň priznala, že sa cítila neisto, pretože sa nepovažuje ani za tanečnicu ani za choreografku.

Prvá séria má 8 častí a po obrovskom úspechu nie je prekvapivé, že Netflix uvažuje aj o pokračovaní. Na aktuálne informácie si ale budeš musieť trpezlivo počkať.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame