V čom je Slovensko najlepšie na svete? V ničom, hovoria v cudzine

pixabay.com

#Stránka InformationIsBeautiful.net vytvorila zaujímavú infografickú mapu, kde sú krajiny sveta ocenené podľa toho, v čom sú najlepšie na svete. Nie vždy je to pozitívna informácia. Napríklad v krajinách Afriky či Ázie majú krajiny prvenstvá v detskej práci, víruse HIV alebo úmrtnosti pri pôrode. Naopak radovať sa môžu štáty  ako Švédsko, ktoré je údajne najlepšie v pop music, alebo Nórsko – najlepšie v množstve zjedenej pizze.

V čom vyniká Slovensko? Rovnako, ako pred siedmimi rokmi, keď vznikla prvá verzia mapy – v ničom. Nie sme však jediní opomenutí, v tomto roku napríklad na mape chýba aj susedné Česko, ktoré bolo donedávna patrične hrdé na pitie piva. Z našich ďalších susedov majú Poliaci prvenstvo v ríbezľach (áno, ani my netušíme o čo ide), Maďari zase v pornohviezdach a Rakúšaniach v platenej dovolenke.

Tvorcovia mapy tiež vysvetľujú, prečo na mape nie sú všetky krajiny: „Ak vaša krajina nie je na mape, je to preto, lebo a) sa tam nezmestila; b) nenašli sme nič, v čom by bol tvoj národ najlepší. Sorry.“ Ťažko povedať, čo z toho je väčšia útecha…

Nová mapa

informationisbeatuiful.net

Mapa z roku 2010

informationisbeatuiful.net

Odporúčame