Urazený McGregor napokon zo súboja s Poirierom neodstupuje: Hlavný zápas turnaja UFC 264 ostáva nezmenený

UFC 264

McGregor a Poirier v zápase (Zdroj: Instagram/dustinpoirier)

#Superhviezda a najznámejší MMA bojovník planéty Conor McGregor robí zas a znova okolo seba veľký humbug. Po tom, čo UFC oficiálne potvrdilo uzavretie trilógie s Dustinom Poirierom, prišlo dočasné sklamanie. Poirierovo rypnutie do Íra ohľadom nedodržania sľubu s charitou sa evidentne McGregora dotklo. Ten nedávno oznámil, že trilógia neprebehne.

Vzápätí sa ale ukázalo, že zo zápasu nezišlo. McGregor znovu začal praktizovať svoje staré zvyky a rozhodol sa 3. duel s Poirierom vypromovať. V minulosti sme boli svedkami jeho niekoľkých ukončení kariéry. Slová na dresu Poiriera majú nízku hodnotu a zápas nijakým spôsobom napokon zápas neskomplikovali.

Nedodržaný sľub

Všetko sa začalo McGregorovou predikciou ich 3. vzájomného duelu: „Mám tu pre vás predpoveď. Tretí zápas s Dustinom ukončím front kickom na nos vo 4. kole. Jeho nos by sa zišlo trochu narovnať a som ochotný mu s tým pomôcť,“ sebavedomo vyhlásil Conor. Reakcia Poiriera na seba nenechala dlho čakať a hviezdny Američan kontroval na mieste, kde to McGregor nečakal.

„To je veľmi vtipná predikcia. Rovnako tak si predpovedal, že podporíš moju dobročinnú organizáciu. Po januárovom súboji so mnou prestal tvoj tím komunikovať. Čoskoro sa uvidíme,“ reagoval na predzápsovú dohodu, že McGregor po zápase venuje 500 000 USD na Poirierovu charitu. McGregor si Dustinovo vyhlásenie vzal až príliš k srdcu a vzápätí oznámil, že stratil záujem o uzavretie trilógie s jeho posledným premožiteľom.

Na sociálnych sieťach odkázal Poirierovi, že je všetkému koniec: „Musíš byť kompletne naliaty, ty incestný sedlák. Prečo striháš ušami, ty idiot bez mozgu? Pol milióna bez akéhokoľvek plánu. To môžeš čakať. Mimochodom, zápas sa ruší a 10. júla bojujem s niekým iným,“ oznámil McGregor svoje odmietnutie zápasu.

Obrat o 180 stupňov

Dva dni po McGregorovom oficiálnom odstúpení zo zápasu prišlo UFC so šokujúcim príspevkom. Na svojom Instagramovom profile organizácia potvrdila, že hlavným zápasom turnaja UFC 264 bude Poirier vs. McGregor 3. Zo strany McGregora išlo o upútanie pozornosti a uzavretie trilógie medzi hviezdami ľahkej váhy sa naozaj stane skutočnosťou.

Od Conora sú podobné vyhlásenia už pomaly zvykom a okrem niekoľkých ukončení kariéry a následných návratov je slovná prestrelka s Dustinom len ďalším vyhlásením do vetra. Momentálne sa obaja bojovníci pripravujú na zápas, ktorého víťaz sa pravdepodobne stane 1. titulovým vyzývateľom úspejšieho z dvojice Oliveira vs. Chandler.

Zdroj: lowkickmma.com, mmashorties.cz
Odporúčame