Predstav si, že sa celú skladbu musíš naučiť naopak: Tak to spravil dvadsať rokov dozadu známy spevák

Predstav si, že sa celú skladbu musíš naúčiť naopak. Tak to spravil dvadsať rokov dozadu známy spevák (Zdroj: Unsplash.com/ Zac Wolff)

#Nie je to len o skladbe, o texte alebo o spevákovi. Veľkú časť niektorých hitov preslávili práve videoklipy. Väčšinou v nich vyjadria myšlienku, ktorá sa spája so skladbou. Coldplay je na hudobnej scéne už od roku 1996 a na konte má niekoľko hitov. K jednému z nich sa ale viaže zvláštny videoklip. Vieš o aký hit ide?

Za klipom k skladbe X stojí veľa práce. Nie len tej filmárskej, ale najmä práce Chrisa Martina. Spevák v skladbe spieva o jeho katastrofách s dievčatami. Videoklip sa začína tým, že leží na matraci a končí šoférovaním auta. Nezdá sa ti tu niečo zvláštne? Celý klip je točený klasicky vpred no v postprodukcii je daný do formy Reverse. To znamená, že všetko, čo sa stalo posledné, je odrazu prvé, a naopak, všetko čo bolo prvé, je posledné. Informuje o tom portál Unilad.com. 

Režisér sa nechcel len tak pohrať s formou točenia, má to hlbšiu myšlienku. Chris Martin spieva o vedcovi, ktorý zanedbáva svoju priateľku. Pochopiteľne, si neskôr ujasní priority a chce sa vrátiť späť. A späť sa vracia aj vo videoklipe. Spevák sa kvôli spätnému chodu musel naučiť text po spiatočky. Skladbu z roku 2002 si rozhodne pusti a spozoruješ celý proces vracania sa.

Naučiť sa celý text odzadu mu trvalo jeden celý mesiac. Toľko trvalo Chrisovi naučiť sa presnejšie 181 slov naopak, len kvôli tomu, aby to na záberoch vyzeralo, že spieva klasicky. Chris musel byť do toho veľmi zažratý, nie každý dokáže spraviť toto pre videoklip. ,,To, čo sme sa dozvedeli neskôr, je problém s fonetikou, pretože musíte byť veľmi opatrní pri pohybe pier, aby sa vaše ústa, keď skončíte na melódií, pohybovali správnym spôsobom.“ dodal režisér videoklipu. Možno ešte niekedy uvidíme celý Coldplay spievať naopak, aby vytvorili ešte zaujímavejší klip.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ak si zberateľom Barbie, zbystri pozornosť: Prichádza bábika známej speváčky

Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, unilad.com
Odporúčame