Umelá inteligencia ušetrí pri tvorbe obsahu až 26 hodín práce: Vyskúšaj tieto hacky!

umelá inteligencia

Umelú inteligenciu vieš šikovne využívať (Zdroj: GettyImages)

#Umelá inteligencia (AI) je zaručene budúcnosťou aj pri tvorbe obsahu, pokrokovejší jednotlivci a firmy ju využívajú už teraz. V dobe, keď je online priestor presýtený obsahom všetkého druhu, je čoraz ťažšie prísť s niečím originálnym a inovatívnym.

Samotným tvorcom občas dochádzajú nápady a vytvoriť originálny post či ideu trvá príliš dlho vzhľadom na rýchlosť dopytu po obsahu. Chceš si uľahčiť prácu a oficiálne si osvojiť technológie budúcnosti? Tu sú tipy a hacky, ako na to.

Každodenný pomocník

Nový výskum sa zaoberal biznis stratégiami až dvoch tisícok tvorcov obsahu, ktorí zarábajú nekresťanské sumy ročne. A to všetko len postovaním na sociálnych sieťach. Až 29 % opýtaných tvorcov využíva pri svojej práci umelú inteligenciu každý deň. Ďalších 43 % tomu tak je raz týždenne.

73 % respondentov sa dokonca domnieva, že umelá inteligencia im v tomto kalendárnom roku ušetrí neuveriteľných 26 hodín práce týždenne. Z toho vyplýva, že nadpolovičná väčšina ju považuje za tú najlepšiu vychytávku vo sfére tvorby contentu vôbec.

Od fráz až po celý text

AI sa dá v tomto odvetví využívať naozaj všestranne. Pri tvorbe obsahu otvára veľa možností a poskytuje rôzne nástroje na zlepšenie kvality a efektivity. Úplným základom je samotné generovanie textu. Ako to v praxi funguje?

Ak len potrebuješ nakopnúť, pretože tvoja nápaditosť sa kamsi vytratila, môžeš použiť kľúčové slová a frázy na to, aby ti AI poskytla možnosti. Ďalej ti dokáže vytvoriť osnovu. No úplne najúžasnejšie je, že môžeš mať vytvorený celý text bez mihnutia oka. Samozrejme, treba dbať na presnosť a text si vždy skontrolovať, pretože ani umelá inteligencia zatiaľ nie je bezchybná a v niektorých jazykoch nemusí poznať všetky výrazy alebo správne skloňovanie.

Zacieľ obsahom na tvoju cieľovú skupinu

Špeciálna funkcia, a to najmä pre svet sociálnych sietí, je personalizácia obsahu. Pomocou takto nastavených algoritmov ti AI zobrazí relevantný obsah pre jednotlivých používateľov. To ti pomôže zlepšiť ich angažovanosť a prispôsobiť obsah ich preferenciám.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Umelá inteligencia v úlohe psychológa: Aplikácia už zachránila mnoho mladých životov

Nenahraditeľnou súčasťou funkcií umelej inteligencie je aj analýza dát a trendov. Dokáže spracovať a vyhodnotiť skutočne obrovské množstvo dát a identifikovať tak súčasné trendy. To ti pomôže pri tvorbe obsahu pre danú cieľovú skupinu, ktorý ich zaujme. Aby sme však boli konkrétnejší, ponúkame ti zoznam nástrojov, ktoré ti pri tvorbe contentu pomôžu:

Lately AI

Platforma ako stvorená pre sociálne siete. Tvorí totiž obsah za pomoci umelej inteligencie a zároveň ho dokáže upraviť na nadčasový obsah. Rozhodne ušetrí množstvo času. Napríklad, zo všetkých dostupných článkov na blogu dokážeš v aplikácii Lately bez akejkoľvek zložitej rešerše či rozmýšľania vygenerovať hory krátkych príspevkov. Dokonca ich môžeš naplánovať v pravidelných intervaloch.

Fotor

Len niekoľko minút postačí na to, aby ti Fotor tvoje texty pretransformoval na super obrázky, ktoré sa perfektne hodia do tvojho finálneho obsahu. Samozrejme, obrázky sú veľmi široký pojem, môžeš využívať karikatúry, fotorealistické výstupy či dokonca umelecké diela. Základné funkcie tejto platformy môžeš používať bezplatne, no pre pokročilejších sa to už bez platby nezaobíde.

Synthesia

Jej hlavná úloha spočíva v tvorbe originálnych videí za pomoci AI. Stačí vložiť vlastný text a v priebehu pár minút máš k dispozícii video. Veľmi nápomocný je aj fakt, že Synthesia podporuje až 120 jazykov. Nie je síce bezplatná (najlacnejšia verzia stojí 20 eur mesačne), ak sa však plánuješ venovať tvorbe obsahu na sociálnych sieťach dlhodobo, určite sa oplatí investovať.

Narrato

Tento pracovný nástroj ťa určite ohromí. Jeho výhodou číslo jeden je fakt, že celý proces tvorby obsahu absolvuješ hravo na jednom mieste. Bavíme sa o plánovaní, samotnej tvorbe, až záverečné úpravy. Táto platforma zahŕňa takzvaného ,,AI spisovateľa“ , ktorého môžeš použiť na vypracovanie osnov, popisy služieb či produktov, reklamy, webové stránky, e-maily… Skrátka, čo ti len napadne.

Narrato ti tiež pomôže s vylepšením obsahu, teda s jeho optimalizáciou, môžeš tu využiť generátor stručného obsahu a v neposlednom rade vytvorí aj obrázky. Vďaka tomuto nástroju môžeš dokonca do celého procesu zapojiť celý tím tvorcov, čo v konečnom dôsledku zrýchli publikovanie contentu. Narrato je bezplatný pre začínajúcich používateľov, no za tímovú spoluprácu si už musíš priplatiť.

Na všetkých spomenutých platformách sa dá rýchlo a bezproblémovo zorientovať. Spočiatku sa ti to možno nebude zdať jednoduché, ale neskôr ťa určite motivuje ušetrený čas, ktorý sa bude rátať v hodinách. Tak neváhaj vkročiť do lepšej budúcnosti s umelou inteligenciou, ktorej pomoc pri tvorbe obsahu je priam nenahraditeľná.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, mashable.com
Odporúčame