Poznáš trendy v líčení pre rok 2023? V kurze sú neonky ale aj lesklé pery, a to nielen počas leta!

V hre je prirodzenosť, ale aj bláznivé farby, ktoré sú na prvý pohľad možno nekombinovateľné (Zdroj: Freepik/avistock)

#Či už preferuješ prirodzené a jemné líčenie, alebo si fanúšikom každého nového módneho trendu, neurobíš krok vedľa. Aspoň nie počas tohto roka! Podľa módnych portálov a influenceriek to vyzerá, že je v móde všetko, no nie je to úplne tak! Rozhodne ale môžeš experimentovať, a použiť aj neónové farby, či dokonca tmavé pery. Vyber si trend, ktorý dokonale vystihne tvoje charakter, a vyraz do ulíc!

Čo je dnes cool?

Ak sa zaujímaš o líčenie, určite sleduješ viaceré beauty profily, ktoré ťa inšpirujú. Čo však robiť v prípade, že je pretlak trendov, a ty sa v tom nevieš zorientovať? Vybrali sme tie najobľúbenejšie, ktorými určite zaboduješ!

V hre je prirodzenosť, ale aj bláznivé farby, ktoré sú na prvý pohľad možno nekombinovateľné. Vezmi svoju šminky do parády, urob si veľkú revíziu dekoratívky, nabehni do drogérie na nákup toho, čo ti v zbierke chýba, a ideme na to!

No make-up vzhľad

Spomínaš si na fenomén trendu underpainting? Ten môžeš naplno využiť, najmä ak chceš docieliť upravený, no stále prirodzený vzhľad. Vrstvenie jednotlivých krémových produktov ti pomôžu dosiahnuť glow pleti bez pocitu omietky na tvári.

Underpainting jednoducho rozžiari pleť, a vďaka menšiemu množstvo produktov, ktoré spotrebuješ, vytvorí ľahký film, ktorý nebude pôsobiť ako maska.

Čo ty a smokey eyes?

Tento trend je na výslní už nejakú dobu. Dymové líčenie nemusí byť len s použitím čiernej a šedej! Využiť sa dá aj ako dovolenkový look, skvelo poslúži na party či do mesta na drink. Techniku smokey eyes môžeš pretaviť aj do odtieňov hnedej či rôznych odtieňov obľúbenej farby.

Ak sa však rozhodneš dať šancu klasike v podobe čiernej, dôležité je to neprehnať, a mať správnu techniku.

Tmavé juicy pery

Chceš pôsobiť šťavnato a zvodne? Zaobstaraj si lesklý rúž! Dnes už na trhu nájdeš produkty, ktoré sú dlhotrvácne, a prežijú aj letné lásky! Zabudni však na cukríkovo sladké odtiene. Siahni po nude tónoch – pre menej odvážnych odporúčame prirodzené pleťové odtiene, ale ak si srdcom rebel, siahni po tmavom rúži. Čokoládové a orieškové tóny sú horúcou topkou! Zaujať môžeš aj čiernymi perami, prípadne ombré technikou zloženou z dvoch farieb.

Prím hrajú neonky

Odlož nevýrazné očné tiene, a vytiahni na výslnie krikľavé neónové paletky, vďaka ktorým zažiariš na každej party. V prípade, že nijakú nevlastníš, pouvažuj nad tým, či nie je čas si jednu zaobstarať. Oranžová, zelená, modrá či ružová, vždy môžeš mať úplne iný look. Ak sa chystáš na festival, doplň bláznivé neonové smokey eyes nejakými trblietkami alebo kamienkami, bude to vyzerať luxusne!

Tvoje vlastné obočie

Aj keď nie každému je nadelené husté tmavé obočie, treba sa naučiť pracovať s tým, čo máš. V prípade svetlých chĺpkov odporúčame farbenie (zvládneš to za pár minút aj v pohodlí domova). Optickú hustotu ti zabezpečí čoraz obľúbenejšia laminácia obočia. Aj keď sa do módy pomaly vracia tenučké obočie z obdobia okolo roku 2000, radšej sa zameraj na hustotu a objem toho, čo na tvári máš. Nezmyselné stenčovanie môžeš neskôr ľutovať!

 

Sleduj nás aj na Facebooku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame