Opäť ďalší nový virálny make-up trend na TikToku: Čo predstavuje líčenie podľa trendu Underpainting, a ako na to?

Táto technika sa od klasického nanášania make-upu líši v zásadnej veci (Zdroj: Freepik/v.ivash)

#Preferuješ skôr prirodzený make-up look? V tom prípade zbystri pozornosť, tento trend je pre teba ako šitý na mieru! Trend Underpainting má na TikToku milióny vzhliadnutí. To len potvrdzuje, že je naozaj virálny. Tisícka ľudí, ktorí sa líčia, ho už zaradili do svojej dennej rutiny. Čo povieš, skúsiť to aj ty?

O čo ide?

Je to technika, ktorú ako prvá preslávila make-up artistka Mary Phillips, ktorá líči známe osobnosti ako napríklad Hailey Bieber, Jeniffer Lopez, Kendall Jenner a iné. Trend Underpaintingu ale nie je žiadna novinka!

Milovali ho už modelky a známe osobnosti v 90. rokoch. Dnes, ruka v ruke s preferovanou prirodzenosťou, zažíva opäť veľký comeback.

V čom je taký populárny?

Táto technika sa od klasického nanášania make-upu líši v zásadnej veci. Ide práve o poradie, v akom budeš jednotlivé vrstvy produktov z tvojej líčiacej rutiny vrstviť na tvár.

Mary Phillips totiž na starostlivo pripravenú (vyčistenú a hydratovanú) pokožku nanáša najprv kontúry a rozjasňovač (odporúčame zvoliť krémové produkty). Až na takto vykontúrovanú pleť dáva make-up v tenkej vrstve, vďaka čomu je finálny výsledok na pleti omnoho prirodzenejší.

Chceš to skúsiť? Pozri sa ako na to v 5 jednoduchých krokoch:

Priprav svoju pleť

Tento krok sme už vyššie spomínali. Predtým, než na svoju pleť aplikuješ make-up, je dôležité si ju poriadne pripraviť pomocou vhodne zvolených skincare produktov. Aby tvoja pleť pôsobila prirodzene a sviežo je dobré, ak sa budeš sústrediť na produkty, ktoré ti poskytnú dokonalú hydratáciu. Zabrániš tak tvorbe suchých miest a nepekných fľakov počas celého dňa.

Správny korektor je základ

Asi netreba vysvetľovať jeho využitie… Na všetky nedokonalosti a kruhy pod očami použi korektor v odtieni, ktorý ti dokonale sedí. Neboj sa však siahnuť aj po svetlejších odtieňoch – tie sú skvelé na rozžiarenie oblasti okolo očí, na čele a brade. (Službu ti urobí, ak si aplikuješ svetlý korektor na miesta, kam si neskôr nanesieš highlighter).

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TikToker bez domova ukázal, ako si pripravuje jedlo: Dokážeš si predstaviť prežiť z približne jedného eura na deň?

Krémové produkty

Ako sme v článku spomínali, krémové kontúry sú základom tejto techniky. Bez toho to nebude ono. Odporúčame používať bronzer v tyčinke, ktorá ti uľahčí celkovú aplikáciu na tie správne miesta. Zameraj sa na čelo, lícne kosti a kontúru brady. Nezabudni túto vrstvu poriadne rozotrieť, aby to pôsobilo prirodzene bez ostrých prechodov.

Nerozlučná dvojica – rozjasňovač a lícenka

Určite týchto dvoch kamošom neskippuj! Rozjasňovať nanes nad lícne kosti, pod obočie, na nos a pokiaľ nemáš mastnú pokožku, môžeš aj na čelo a bradu. Potom pridaj už len jemný „touch“ zdravia lícenkou – usmej sa a aplikuj ju na najvystúpenejšie časti líčok.

To najdôležitejšie na záver

Celý svoj look „schovaj“ pod jemnú vrstvu jemne krycieho make-upu. Produkt len zľahka naťukaj štetcom alebo hubkou do pleti. Potom ti zostáva už len upraviť si obočie, naniesť špirálu a look doplniť nejakým pekným rúžom!

 

Vyskúšaš tento trend?

Zdroj: hashtag.sk, Elle
Odporúčame