Horúci august je ako stvorený na styling v štýle Tomato Girl: Mikroestetika s nádychom Talianska

Estetika Tomato Girl ide ruka v ruke s horúcimi letnými dňami (Zdroj: Pexels.com/Ron Lach)

#Sociálne siete priam chrlia módne letné trendy a po mermaidcore, či ešte stále živom Barbiecore, prišiel na rad éterický a vášnivý štýl Tomato Girl. Nielenže ide o jeden z najvirálnejších trendov na TikToku, no jeho ľahkosť ťa pohodlne prevedie horúcimi augustovými dňami. Ako naň? Všetko sa dozvieš v článku!

Ilúzia nenútenej elegancie

Ani v prípade Tomato Girl neexistuje presná definícia či návod, ako sa nahodiť podľa tohto trendu. Platí ale, že jeho cieľom je vytvorenie ilúzie nesilenej elegancie, ktorá sa nesie v jemných teplých tónoch. Jednoducho sa obleč tak, akoby si si šla vychutnať poobedné espresso niekde na terasu kaviarne na talianskom pobreží, či zavítala na farmársky trh s kvetmi a (samozrejme) paradajkami.

Vo virálnom trende tak nejde ani o samotnú spojitosť so zeleninou, ale skôr s kultúrou a atmosférou, ktorú znázorňujú červené, praskajúce plody. Stredomorský pokoj, modro-biele dlaždicové mozaiky, kvalitná zmrzlina a nádherné historické pamiatky. To všetko sa snaží zachytiť estetika Tomato Girl.

Dlhé prechádzky, pikniky a relax

Ak by si takto vytvorenú atmosféru jednoducho opísal známymi slovami „la dolce vita“, teda „sladký život“, trefne by si zároveň vyjadril základnú myšlienku trendu Tomato Girl. Štýl, ktorý sa rozľahol na sociálnych sieťach, ťa vyzýva, aby si spomalil, hľadal blaženú spokojnosť, teplé slnečné lúče a relax, a to, samozrejme, vo vhodnom outfite!

Heslom tejto mikroestetiky je „zasnená romantika“, ku ktorej patria jednoduché kvetinové potlače, vzdušné materiály, starožitné zlaté doplnky a ľahký a prirodzene vyzerajúci make-up.

@girl.things57

🍅✨ TOMATO GIRL SUMMER ✨🍅 #aesthetic #tomatogirl #tomatogirlsummer

♬ Chiquitita – ABBA

Inšpiruj sa našimi tipmi

Zrejme si už vieš predstaviť, aký typ šiat najlepšie vystihuje Stredomorskú atmosféru. A čo ďalej? V šatníku Tomato Girl by rozhodne nemala chýbať hodvábna šatka, ktorou si prekryješ vlasy počas horúcich dní.

Večer sa ti naopak zíde háčkovaný sveter so zapínaním, či košeľa s volánovými rukávmi a vypasovaným živôtikom. Ak nie si fanúšičkou šiat a sukní, tak siahni po bermudách alebo bootcut nohaviciach, ktoré sa od kolien smerom nadol rozširujú.

Farebná paleta týchto kúskov nie je prísne striktná, no mali by to byť teplé tóny a farby, inšpirované prímorskou keramikou – modrá, biela a jemná červená. Neboj sa ale experimentovať a pokojne do svojho looku zakomponuj samotné paradajky v podobe potlačí či doplnkov, v tvare zeleniny.

 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk slate.com instyle.com
Odporúčame