Teória zlých topánok je najjednoduchší letný fashion hit: Bagandže k šatám či tenisky ku košeli si zamiluješ!

Teória nesprávnych topánok je hitom tohto leta (Zdroj: Pexels.com/Bella Zhong)

#Každý fashion trend si vyžaduje špeciálne kúsky, ktoré sú častokrát pomerne drahé. Ak máš v lete výrazne obmedzený budget, tak „Wrong-Shoe Theory“ zachráni tvoje prázdninové outfity. Je až prekvapivo jednoduchý a nepotrebuješ nič viac, než to, čo sa už skrýva v tvojom šatníku. O čo ide? Čítaj ďalej a Hashtag ti to prezradí.

Na teóriu zlých topánok neminieš ani cent

Tento trend je presne tým, čo si myslíš – jednoducho si vyberie pár obuvi, ktorá sa štýlom vôbec nezhoduje so zvyškom tvojho outfitu. Takto môžeš ľahko experimentovať s celým svojím šatníkom a neminúť pritom ani euro.

Jeho autorkou je štylistka Allison Bornsteinová, ktorá ho minulý mesiac predstavila vo videu na TikToku. V príspevku vysvetľuje, že tento jednoduchý trik môže mať veľký vplyv na to, ako bude vyzerať výsledný styling. Takto sa v módnom priemysle tvoria z jednoduchých a fádnych outfitov vizuálne príťažlivé, inšpiratívne a hlavne jedinečné kombinácie.

@allisonbornstein6

how to make your look feek styled and intentional….. stylist stylingtips sneakers summerstyle @Lucy Williams @Lauren Chan @Kendall Jenner @Imani Randolph

♬ original sound – Allison Bornstein

Ako postupovať?

Princíp spočíva v tom, aby si si vybral typ obuvi, ktorý typovo nezapadá do zvyšku tvojich kúskov. Môžeš sa inšpirovať príkladom Allison Bornsteinovej, ktorá vo videu hovorí o kombinácii tenisiek s niečím elegantným, ako sú vyvýšené nohavice (nie teda so športovými legínami). 

Netýka sa to len tenisiek, ale akýchkoľvek topánok, takže máš pri experimentovaní voľnú ruku, treba sa len držať zásady, aby obuv neladila s estetikou zvyšku oblečenia. K vzdušným letným šatám si nezvoľ remienkové sandále, ale tvrdé čierne čižmy či formálne mokasíny. Elegantné nohavice a formálny look rozbi farebnými žabkami. Je to skutočne jednoduché, stačí experimentovať.

Podľahli mu aj celebrity 

Elle Fanning, Kendall Jenner či Katie Holmes si zamilovali tento trend a v extravagantných kombináciách sa neboja chodiť ani na filmový festival v Cannes či iné eventy. Maya Hawke (ktorej kariéra raketovo vystúpila najmä po účinkovaní v seriáli Stranger Things) si na tohtoročný červený koberec v Cannes obliekla elegantnú zelenú róbu, ktorú doladila dlhými modrými rukavičkami, náhrdelníkom a bielymi čižmami!

Maya Hawke na Cannes predviedla skvelú ukážku „wrong shoe theory“ (Zdroj: Instagram.com/df_medias)

Pridaním neočakávaného doplnku, akým sú práve topánky, dokážeš premeniť jednoduchý styling na look s originálnym podpisom teba samého. 

 

Vyskúšaš sa riadiť toto leto teóriou zlých topánok?

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk vogue.com glamour.com
Odporúčame