Začína Tour de France 2021: Pridá Peter Sagan ďalší zelený dres?

Peter Sagan zabojuje o ôsmy zelený dres

Peter Sagan zabojuje o ôsmy zelený dres (Zdroj: petersagan.com)

#Najväčší cyklistický sviatok tohto roka sa začína. Dnešným dňom odštartoval 108. ročník svetovo najznámejších cyklistických pretekov sveta – Tour de France. Počas 23 dní sa zrak svetového športu upne znova do Francúzska.

Minulý rok ovládol Slovinec Tadej Pogačar, ktorý po famóznej sólovej časovke pred poslednou parížskou etapou nechal konkurenciu ďaleko za sebou a odniesol si rovno tri dresy – žltý pre najlepšieho jazdca pelotónu, biely pre najlepšieho jazdca do 25 rokov a bodkovaný pre najlepšieho vrchára. Najlepším špurtérom a teda víťazom zeleného dresu sa stal Ír Sam Bennett.


Kto je Peter Sagan? Slováci vďaka nemu prepadli cyklistike, jeho meno pozná celý svet


Slováci však budú aj tento rok v pelotóne hľadať Petra Sagana. Ten sa už tradične predstaví v drese Bora Hansgrohe. Aj keď Sagan nie je lídrom Bory, a zisk zlatého dresu nie je ich prioritou, Slovák sa o to znova pokúsi. Ak by sa jeho ciele naplnili, Peter Sagan by sa stal držiteľom ôsmeho zeleného dresu a prekonal by tak vlastný rekord z roku 2019.

Tour de France 2021 sa skladá z 21 etáp a 2 voľných dní pre cyklistov. Jazdci našľapú dohromady až 3 417 kilometrov a všetko vyvrcholí v Paríži 18. júla. Čo myslíš, podarí sa Saganovi znovu zdolať konkurenciu a uchmatnúť si ôsmy zelený dres za najlepšieho špurtéra?

Zdroj: hashtag.sk, letour.fr
Odporúčame