Toto je najstarší videozáznam koncertu Eminema: Písal sa rok 1997 a pod pódiom mal 20 ľudí

Eminem 1997

Ako rapoval Eminem v roku 1997? (Zdroj: Pinterest/American Psycho)

#Eminem je rapová legenda, ktorá je rešpektová naprieč celou hiphopovou komunitou. Vážnejšie začal rapovať už v 14 rokoch, pričom to nemal vôbec jednoduché, ako biely chalan, ktorý chce zabŕdať do čiernej „muziky“. Po 36 rokoch v hudobnom biznise však musí uznať každý hejter, že Eminem to jednoducho nielenže dokázal, ale zaradil sa medzi najväčší velikánov reprezentujúcich rapový žáner. 

Dnes ti ukážeme video, v ktorom sa ponoríme do histórie a pripomenieme si, ako to vyzeralo v roku 1997 (názov videa síce tvrdí, že to je 1996, ale je to z roku 1997, kvôli textu, ktorý tam rapuje). Z tohto roku je zatiaľ zachovaný najstarší videozáznam, ktorý zachytáva rapujucého Eminema naživo na koncerte spoločne s jeho skupinou D12. Ako budeš vidieť, pod pódiom mal 25-ročný Eminem ledva 20 ľudí a niektorí z nich si to ani nešli. A presne to je na tom zaujímavé, že každý nejako začínal a musel si prejsť aj takýmto obdobím, za ktoré sa nemusí nikto hanbiť.

O rok na to ho podpísal Dr. Dre a vytvoril v roku 1998 známy label Aftermath. Skladba, ktorú počuješ na začiatku, je Low Down Dirty zo známeho projektu Slim Shady EP z roku 1997.

Na internete som hľadaj aj záznam, ktorý by bol starší. Jediné video, ku ktorému som sa dopátral, je video nižšie, no vôbec to neberiem ako niečo relevatné, keďže sa dá veľmi ťažko vyznať, z ktorého roku to je. Aj keď autor videa tvrdí, že to je z roku 1992, čo sedí, vzhľadom na názov skladby. Každopádne, video z roku 1997 je oveľa kvalitnejšie a ukáže ti viac.

Tu je originálna skladba z roku 1992:

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame