Toto je ASIS: Upúta vás videoklipmi aj textami + znie ako Pil C

Tento raz začneme mierne netradične. Viete, demokracia je krásna vec, podstatou je, že každý má právo takpovediac hovoriť a robiť, čo si zaumieni, kým tým nebude škodiť niekomu inému. Preniesť by sme to mohli aj do rapového priemyslu, pretože niekedy bolo prakticky nemysliteľné, aby sa objavovalo toľko nových mien a skladieb, ako je tomu v roku 2019.

Dnes bude reč o raperovi, ktorý si hovorí ASIS a ako sme sa dozvedeli, tento rok by sme sa mohli dočkať z jeho strany albumu. ASIS je mladý chalan, ktorý vás upúta na prvý pohľad. Jeho skladba P45 – Kysuce HypeBeast Edition bola v posledných dňoch vo veľkom diskutovaná, pretože tento chalan tam má plno doplnkov a oblečenia luxusných značiek ako napríklad Supreme, pričom úvod videoklipu nám poskytuje informáciu, ako k nim ASIS prišiel.

Na prvý pohľad tento singel môže vyzerať ako recesia, ale keď sa započúvate, zistíte, že ASIS skutočne jemne znie ako Pil C. Aby sme k nemu boli féroví, aj text nie len prázdny a povrchný, ale hovorí v tejto piesni o tom, že sa mu niekoľko ľudí otočilo chrbtom a, ako to už býva v podobných príbehoch zvykom, pochybovali o ňom. Viaceré slovenské médiá túto skladbu rozobrali a boli z toho zaujímavé clickbaity, ale budiš.

Aj zlá reklama je totiž reklama a ASIS si pozornosť zaslúži. Veď len P45 si za posledné dni zapísal viac ako stopercentný nárast postredí a práve tato skladba môže byť pre mladého rapera odrazovým mostíkom. Nejedná sa ale o chalana, ktorý by si len nakúpil drahé veci a následne o nich rapoval v mierne uletenom videoklipe. To, že to tak nie je, potvrdzuje skladba Requiem, kde ASIS vystupuje v úplne inom svetle ako v spomínanom Kysuce HypeBeast Edition.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Unikátna hip-hopová akcia: Stretnutie raperov o troch dekádach domáceho rapu

Skladba Requiem hovorí o akomsi návrate ASISA do hry, respektíve si to môžete odvodiť po svojom. Jedná sa o jednu z mála piesní, ktoré má tento raper dostupné na platforme YouTube. V tomto hudobnom produkte možno ešte viac vidieť podobnosť medzi ASIS-om a Pil C-m. Samozrejme, nedovolili by sme si tvrdiť, že mladík jednu zo slovenských hviezd kopíruje.

To rozhodne nie, skôr sa typologicky podobajú, čo môže byť pre ASISA koniec koncov plus, pretože ak jeho hviezda vystrelí, môže si nájsť priaznivcov aj vo fanbase ťahúňa zoskupenia Comebackgang.

Pripájame aj audio k piesni Insane, ktorý je od ASISA vôbec jednou z prvých. A čo vlastne akronym tohto nádejného rapera znamená? Tak si to rozoberme. ASIS – A Smile In Sadness, vo voľnom preklade do slovenčiny – Úsmev v smútku. Dá sa hovoriť o akomsi oxymorone, ktorý vás donúti zamyslieť sa.

Tak či onak, ASIS dal o sebe vedieť a budeme jeho cestu ďalej, slovenským rapovým svetom, monitorovať. Bude zaujímavé sledovať, kam sa budú uberať jeho ďalšie kroky. Aktuálne môžeme potvrdiť, že tento chlapec má potenciál a vie ako upútať, čo je v tejto brandži extrémne dôležité.

Odporúčame