TOP15 faktov z Halftime Show 2022, o ktorých ste možno nevedeli

show

O Super Bowle sme už informovali, polčasovú show ste už zrejme všetci videli a ak nie, tak klikajte na tento odkaz. Môžeme to však zhrnúť v jednej vete – BOLO TO LEDENDÁRNE!

56. ročník vyšiel na výbornú a NFL si môžete odškrtnúť ďalšiu úspešnú sezónu, ktorú napokon vyhrali hráči Los Angeles Rams. Pri takejto udalosti nejde iba o šport, pretože marketingoví pracovníci vedia, že tento zápas sleduje v ten deň milióny a milióny fanúšikov a zvedavcov po celom svete. Preto počas prestávok vychádzajú rôzne reklamy, trailery na filmy a samozrejme počas halftime show sa tradične môžeme tešiť na vystúpenie hudobných interpretov. Tento rok sledovalo finále NFL približne 112 miliónov divákov. Samozrejme, na štadióne sa nachádzalo ďalších 70 tisíc ľudí vrátane stoviek celebrít, ktoré postovali na svoje sociálne siete množstvo fotiek a videí, čiže celkový zásah bol obrovský.

 HALFTIME SHOW v znamení legendárnych mien

Na akcii, ktorá niesla oficiálny názov Pepsi Super Bowl LVI Halftime Show, sa predstavili mená ako Dr. Dre, Eminem, Snoop Dogg, Kendrick Lamar, Mary J. Blige a 50 Cent. Nie je prekvapením, že predstavenia jednotlivých interpretov boli prepracované do posledného detailu. Pozreli sme sa preto na pár zaujímavostí, ktoré ste možno nevedeli.

 1. Dr. Dre zaplatil celú show z vlastného vrecka a napumpoval do nej približne 7 miliónov amerických dolárov, čo je zhruba 6,16 milióna €.
 2. Trailer na show režíroval režisér F. Gary Gray, ktorý mal na starosti aj film Straight Outta Compton z roku 2016.
 3. Ak ste si náhodou nevšimli, tak na stagei bol aj Anderson .Paak, ktorý hral na bubnoch.
 4. NFL malo rôzne menšie požiadavky. Jednou z nich bola, aby Dr. Dre cenzuroval vetu „still not lovin´police“ z tracku „STILL D.R.E.“ počas vystúpenia. Samozrejme, kto pozorne sledoval a počúval, tak vie, že Andre Romelle Young je rodený gangstar, takže aj napriek požiadavke NFL táto veta naživo odznela.
 5. Ďalšou veľmi diskutovanou témou bolo Eminemove pokľaknutie, po tom, ako dohral track „Lose Yourself“. Média ihneď nadhodili tému, že išlo o gesto, ktorým Eminem podporuje Colina Kaepernicka, ktorý si rovnako pokľakol v roku 2016 počas štátnej hymny, čím vyjadril nesúhlas s policajnou brutalitou a rasovou diskrimináciou. Bohužiaľ, to ho vtedy stálo kariéru a ako profesionálny hráč amerického futbal skončil.
 6. Podľa fanúšikov však išlo o vzdanie úcty a rešpektu 2 Pacovi a Dr. Dre-mu, ktorý v ten moment hral na klavíri inštrumentálku z tracku od Tupaca „I Ain’t Mad At Cha”. Kde je však pravda, vie len sám Eminem.
 7. Po tomto „incidente“ sa šírili internetom správy, že NFL mala v požiadavkách, aby sa nič podobné neudialo a nikto si nekľakal. To bola však falošná informácie, pretože hovorca NFL, Brian McCarthy sa vyjadril takto: „Pozorne sme sledovali všetky aspekty vystúpenia počas skúšiek, ktoré prebiehali tento týždeň a boli sme si vedomí, že Eminem si pokľakne.“
 8. Dr. Dre sa vyjadril pre bulvárne médium TMZ, že NFL menilo pri vystúpení len drobné detaily. Taktiež povedal, že Eminemove rozhodnutie bolo len jeho a nikto s ním nemal problém.
 9. Kendrick Lamar bol taktiež nútený zo svojho tracku „Alright“ vycenzúrovať kúsok textu o policajnej brutalite a zmienky o gangoch ako Bloods a Crips. Samozrejme, každý interpret musel zo svojho textu vyňať N-word a takisto hrubé nadávky.
 10. 50 Cent „visel“ (= bol ukrytý) dole hlavou takmer 3 a pol minúty, kým nadišiel jeho čas zahrať skladbu In Da Club a potešiť divákov ako tajný hosť Halftime Show. Jeho nástup je referencia na samotný videoklip z roku 2003, kde mal Fifty podobný outfit s bielou čelenkou. 
 11. Táto show bola prvou v histórii Super Bowlu, kde boli hip-hopoví interpreti hlavnou zložkou programu.
 12. Za všetko môže Jay Z, ktorý má veľmi dobré kontakty s organizátormi a celkovo s NFL, čiže pomocou jeho osobnosti a Roc Nation dohodol tento deal, aby mohol Dre vystupovať a mať plnú kontrolu nad tým, koho si pozve na vystúpenie. Dovtedy sa organizátorom nepozdávalo, aby celá show bola hip-hopovo ladená.
 13. Keďže sa zápas odohrával v Los Angeles, diváci si prišli na svoje. Prečo? Pretože v podstate vystupovali domáci interpreti. Dr. Dre aj Kendrick Lamar sú z Comptonu (LA) a Snoop Dogg je z Long Beach (LA)
 14. Eminem so skladbou „Lose Yourself“ prekonal na Spotify 1,3 miliardy prehratí. Je to jeho prvý track, ktorý dosiahol na tejto platforme takýto úspech. Takisto sa docenil aj videoklip „STILL D.R.E.“, ktorý prekonal hranicu miliardy views.
 15. Počas vystúpenia a setu ste mohli nájsť množstvo referencií na rôzne veci. Či už Snoopov album Doggystyle alebo krabice z videoklipu „Dre Day“ z roku 1993.

ZDROJE:
www.facebook.com/eminemworld.cz
buzzfeed.com

Odporúčame