Najlepšie filmy pre partiu kamošov? Už viac nehľadaj, vybrali sme overené klasiky aj novšie snímky

Záber z filmu Šprtky to chcú tiež

Z týchto filmov si stačí len vybrať, o zábavu bude postarané (Zdroj: Annapurna.pictures)

#Priateľstvo. Každé je iné, originálne a svojské. Jeho nástrahy, krásy a problémy sú už po desaťročia inšpiráciou aj pre filmárov. Zober popcorn, kamoša a pripomeň si, aké je dôležité mať vo svojom živote tých správnych ľudí.


Tom Cruise je hotový šialenec: Herec že skutočne pocestuje do vesmíru nakrútiť svoj najnovší film


Kým si po nás príde

Čo by si urobil, kebyže vieš, že ti do konca života zostáva už len jeden rok? Milionár Edward a automechanik Carter zistili, že na ich zozname prianí toho zostalo ešte veľmi veľa. Preto sa rozhodli vydať na bláznivú cestu za ich splnením.

Sú úplne rozdielni a ich priateľstvo vzniklo za nečakaných udaloatí, no aj tak sa rozhodli ísť do toho. Zistia však, že na to, aby sa vyrovnali so smrťou, nestačí splniť si sny.

Kamoš za všetky drobné

Peter sa zasnúbi so ženou svojho života a všetko sa zdá ako z rozprávky. Chystá sa svadba, no je tu jeden problém. Chýba mu  svedok. Keďže nemá po boku toho správneho priateľa, odhodlá sa nejakého si nájsť.

Čím si starší, tým sa, pochopiteľne, hľadajú ťažšie. Absolvuje zopár stretnutí, no všetky končia neúspešne. Našťastie mu osud to cesty pošle čudáka Sydneyho. Problém začína, keď sa mu Peter venuje viac ako neveste.


Z Československa zachránil pred nacistami stovky detí: Slávny oscarový herec si zahrá v dráme o holokauste


Protivné baby

Klasika medzi tínedžerskými filmami skvele vyjadruje priateľstvo v čase dospievania. Cady vymení svojich priateľov, ktorí pri nej stáli od začiatku a pomohli jej zaradiť sa do nového kolektívu za povrchné dievčatá.

Zisťuje, že mať slávu a popularitu je možno super, ale platí za to úprimnosťou, intrigami a tým, že prichádza o samú seba. Nie vždy je všetko zlato čo sa blyští. Treba si vážiť ľudí, ktorí tu boli od začiatku. Aj preto je tento film dôležitou súčasťou tohto zoznamu.

Frances Ha

V čierno-bielej komédii žije tanečnica Frances so svojou spolubývajúcou Sofiou v Brooklyne. Práve to, že sa rozhodne odsťahovať do niečoho lepšieho, prinúti Frances sa zamyslieť, kam vlastne smeruje? Čo chce od okolia a od seba?

Aké sú plány s jej kariérou? Príbeh zobrazujúci hľadanie samého seba, ale aj miesto priateľa v živote, si rozhodne získa nielen teba, ale aj tvojich priateľov.

To the Bone

Anorexia je vážna choroba, ktorú treba odborne riešiť. Ellen a jej rodičia sa preto rozhodnú ísť za nekonvenčným doktorom Williamom. Ten navrhne liečbu s ďalšími ľuďmi, ktorí si prechádzajú podobnými problémami. Medzi ňou a ostatnými pacientmi vznikajú silné väzby a kamarátstva. Sú síce zvláštne, no skutočné.

Šprtky to chcú tiež

Amy a Molly sú najlepšie kamarátky. Celú strednú školu spolu tvrdo pracovali, aby dosiahli čo najlepšie výsledky a dostali sa na dobre hodnotené školy. Všetko sa im podarilo. Radosť z toho kazí iba fakt, že aj tí, ktorí neobetovali zábavu ako oni, dosiahli podobné úspechy.


Otec s dcérou sa snažia dokázať jej manželovi neveru: Sleduj trailer pre skvele vyzerajúcu snímku On the Rocks


Rozhodnú sa preto všetkým ukázať, že aj s nimi je sranda. Čaká ich totálne šialená noc plná dobrodružstiev a zábavy, ktorá preverí silu ich kamarátstva.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame