Z Československa zachránil pred nacistami stovky detí: Slávny oscarový herec si zahrá v dráme o holokauste

Anthony Hopkins si zahrá v ďalšom filme

Anthony Hopkins si zahrá vo filme hrdinu. (Zdroj: flickr.com/Deutsche Bank)

#Druhá svetová vojna je obdobím, ktoré považujú mnohí za zaujímavé z rôznych dôvodov. Vojnové filmy tak majú úspech nielen medzi staršou generáciou ale aj medzi mladými. Táto téma im dáva nové poznatky a tiež umožňuje spraviť si názor na veci, s ktorými sa stretávajú aj v dnešnom svete.


VIDEO Tom Hanks si zahrá vo filme, ktorý sám napísal: Priprav sa na hrôzy 2. svetovej vojny priamo uprostred oceánu


Najnovšie tému holokaustu otvorí aj film One Life, ktorý je založený na pravdivom príbehu sira Nicholasa Wintona. Britský hrdina pomohol zachrániť z Československa 669 detí, z ktorých bolo veľa židovských. Spod hrozby koncentračných táborov deti zachránil ako dvadsaťdeväť ročný.

Tohto hrdinu si v novom filme zahrá oscarový herec Anthony Hopkins. Slávny herec, ktorého môžeš poznať napríklad z filmu The Two Popes alebo legendárneho Mlčania jahniat, stvárni Wintona v neskorších etapách jeho života. Jeho mladou verziou bude Johnny Flynn, ktorého si priaznivci filmu iste pamätajú z filmu Emma. Napriek tomu, že Nicholas Winton za svoj čin nikdy nechcel žiadnu pozornosť, producenti sa zhodujú, že jeho príbeh musí byť vyrozprávaný.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Anthony Hopkins (@anthonyhopkins),

Zdroj: deadline.com, hashtag.sk
Odporúčame