Domov » Všetky » Kultúra » Hudba » Top 7 spievajúcich a tancujúcich politikov: Od Obamu po Kisku, falošne a úplne bez hanby

Top 7 spievajúcich a tancujúcich politikov: Od Obamu po Kisku, falošne a úplne bez hanby

Top 7 spievajúcich a tancujúcich politikov: Od Obamu po Kisku, falošne a úplne bez hanby

Zdroj: pexels.com

#Nie každý vie spievať, nie každý vie tancovať. Tí, čo nemajú takýto dar sa väčšinou rozhodnú svoje nedostatky neprezentovať. Politici to však berú inak, byť na očiach, hoc aj v negatívnom svetle, je stále lepšie, ako byť neviditeľný. Preto sme sa pozreli na niekoľko smiešnych a absurdných prípadov, keď naši aj cudzí politici spievali a tancovali. Je sa na čo pozerať.

Milan Ftáčnik a Robert Fico – Dievčatá

Toto je bomba zo šibnutých 90. rokov a z programu Slávici na ulici. Čo tým chcel súčasný premiér a niekdajší primátor Bratislavy ukázať? A ide im lepšie spev či tanec? Mimochodom, ako sa ukáže nižšie, skladby od Modusu sú u slovenských politikoch mimoriadne obľúbené.

Andrej Kiska – Úsmev

Prezident sa ukázal ako rocker, s akustickou gitarou a ťahákom pod nohami zaspieval skladbu od….Modusu. Legendárny Úsmev ukázal, že Kiska do toho rád rockovo pritlačí, ideálne to však nie je.

Barack Obama – Sweet Home Chicago

Prezident USA sa najskôr na koncerte plnom hviezd, akými sú Mick Jagger alebo B.B. King hanbil, no nakoniec kúsok skladby Roberta Johnstona zaspieval. No, vieme, prečo sa tak okúňal, výsledok však nie je úplná katastrofa.

Vladimír Mečiar – S pánom Bohom/Vivat Slovakia

Rozlúčka Vladimíra Mečiara s premiérskym postom vo verejnoprávnej televízii v roku 1998 je asi jedným z najvýraznejších momentov novodobej slovenskej histórie. A tiež potvrdením absolútnej absencie sebareflexie.

Mečiar a jeho kumpáni zo strany HZDS tiež o štyri roky skôr nahrali skladbu Vivat Slovakia a v klipe sa bavili v nahrávacom štúdiu. Oplatí sa počkať na záber, v ktorom si budúci prezident Ivana Gašparovič pridržiava slúchadlo, presne na štýl klipov, v ktorých hviezdy nahrávajú charitatívne single.

Rudolf Schuster – Best of

Kvalita videa je síce mizerná, niekdajší prezident sa však nikdy za svoju lásku k spevu nehanbil. Kým Kiska hral Úsmev, Gašparovič DJ-oval na Zlatých Pieskoch a rozdával fujary, Schuster nahral celú radu klipov, ktoré na VHS-ke rozdával zahraničným delegáciám. Škoda, že toho na internete nie je viac.

 

Boris Jeľcin – freestyle tanec

Bývalý ruský prezident síce nespieval, no tanec mu išiel parádne. Preto sme ho zaradili aj do tohto výberu. Posúďte sami.

Donald Trump

Na záver bonus v podobe budúceho prezidenta USA. Takto Donald Trump spieval na odovzdávaní cien. Čo to malo znamenať a prečo sa to stalo, ťažko povedať.

Autor: #Filip