Top 5 darčekov pre každého muža: Inšpiruj sa a máš po starostiach!

Foto: Getty Images

#Hovorí sa, že vymyslieť darček pre muža je niekedy hotové peklo. My ti však ukážeme, že to tak vôbec nemusí byť. Z tipov, ktoré sme pre teba pripravili, si určite vyberieš a tohtoročné Vianoce zvládneš s prehľadom. Či už je ten darček pre frajera, otca, deda či kamaráta.

Foto: Unsplash.com

Lístky podľa vkusu

Spoločne strávený čas je stále jeden z najlepších darčekov, ktoré môžeš dať. Často nestojí veľa, ale je cenný. Kúp lístky do kina na nejaký film, ktorý by sa mohol páčiť vám obom a máš darček vybavený.

Potešia ale aj lístky na niečo iné – skús pohľadať divadelné predstavenia, koncerty, športové zápasy a všeličo iné. Keď prebehneš stránku akou je Predpredaj.sk alebo Tickpo.sk a trošku na nej poblúdiš, určite nájdeš niečo zaujímavé a neraz aj v príjemnej cene. Nezabudni však, že pri výbere by mal hrať hlavnú úlohy vkus obdarovaného a nie ten tvoj.

Zdroj foto: Nestville

Kvalitný alkohol poteší a zahreje

K Vianociam patrí aj kvalitný alkohol s pekným dizajnovým balením. Medzi obľúbené druhy patrí whisky, ktorá sa nedáva len tak pri hocijakých udalostiach. Ak hľadáš niečo naozaj špeciálne, stav na Nestville Whisky Master Blender 2018.  Ide o prvú 10-ročnú slovenskú whisky vôbec. Počas dozrievania destilátu sa používa päť rôznych sudov, riedi sa tatranskou vodou na 43%. Výsledkom je lahodnosť a perfektná rovnováha sladkosti, drevených tanínov a ovocných podtónov. Ide o najkomplexnejší a najunikátnejší produkt Nestville Distillery, a preto to môže byť ideálny vianočný darček.

Ak však hľadáš kvalitu, ktorá je cenovo prístupnejšia, stav na Nestville Whisky Single Barrel v peknom darčekovom kufríku. Ide o špeciálnu edíciu v limitovanom počte približne 435 fliaš z jedného sudu. Každá fľaša je originálna svojím jedinečným poradovým číslom, číslom suda, z ktorého bola odobratá a dátumom zrenia. Stávkou na istotu je aj Nestville Whisky Blended 6yo vyzretá v sudoch z bieleho duba, jedinečná svojim pôvodom, zložením a charakterom. Jej bohatá chuť po vanilke, výťažku z dreva s výraznými tónmi po slade očarí každého muža.

Foto: Unsplash.com

Adrenalínový zážitok alebo spomienky navždy

Muži a adrenalín, to je kombinácia, ktorá neraz funguje v každom veku. Spomína tvoj frajer či tatko celý čas, ako by chcel skočiť padákom? Nuž, zrejme potrebuje, aby ho niekto nakopol. Objednaj mu tandemový zoskok – a sebe pokojne tiež. Budete si môcť vymieňať pocity. Na výber je však toho, samozrejme, podstatne viac, napríklad skok z mosta či draftovanie na divokej vode. Je fanúšikom áut? Potom ho určite poteší jazda na okruhu alebo škola šmyku.

Ak je obdarovaný konzervatívnejší, ale predsa len chceš, aby si skúsil niečo nové, ideálny typ je virtuálna realita. Môže sa pozrieť pod morskú hladinu, vyšplhať na Mount Everest, či skočiť z mrakodrapu. Na internete nájdeš mnoho ďalších nápadov, možno budeš mať dokonca problém si vybrať. A napokon to nie je vôbec na škodu, na Vianoce mu môžeš dať jeden zážitok a na meniny alebo narodeniny ďalší.

Foto: Unsplash.com

Hodinky sa hodia takmer každému

Hodinky sú klasika a nemusia to byť práve Rolexky alebo Breitlingy. Je ich veľké množstvo, každé sa hodia k inej príležitosti. Môže ísť o športové alebo fitness hodinky, prípadne elegantné a do spoločnosti. Hlavné je vybrať také, o ktorých vieš, že ich bude reálne rád nosiť a nebudú mu väčšinu času oddychovať v krabičke na polici.

V tomto prípade je základ stanoviť si budget, koľko chceš do darčeka investovať. Potom sa zamysli nad tým, aké sú jeho záľuby a štýl. Ak je športovec, asi už nejaké fitness hodinky má, v tom prípade bude lepšie zvoliť niečo iné. Tak, ako pri väčšine darov, aj pri hodinkách je veľká výhoda, že pokiaľ sa mu nebudú páčiť, dajú sa jednoducho vrátiť alebo vymeniť.

Foto: Unsplash.com

Niečo, čo má ozaj rád

Porozmýšľaj nad tým, čo robí rád vo voľnom čase. Chodí rybárčiť? Štýlová tematická termoska môže byť to pravé. Hrá futsal? Potešia ho nové tenisky, ktoré sa mu zdali pridrahé. Rád číta? Ak ešte nemá čítačku, choď do toho. Aj jej najväčší odporcovia ju aspoň v niektorých situáciách využijú. Miluje autá? Predplatné časopisu na túto tému môže byť dobrou voľbou. Hrá hry? Potom určite ocení niektorú z noviniek na jeho konzolu či PC.

Stačí sa len poriadne zamyslieť a určite prídeš na veci,  ktoré by sa mu mohli hodiť. Ak však nie si v danom odvetví doma, oplatí sa poradiť s nejakým jeho kamošom alebo spoluhráčom. Ten bude mať určite prehľad o tom, aké tenisky, akú hru a podobne.

Advertoriál pripravený v spolupráci s Nestville.

Odporúčame