10 skvelých tipov na darčeky do 10 eur: Super darček môžeš venovať, aj keď máš hlboko do vrecka

Foto: Unsplash.com

#Výber darčekov nás často stojí veľa nervov, ale aj veľa peňazí. V tomto článku ti dáme zopár tipov, ako nakúpiť super darčeky a nezbankrotovať. Toto sú podľa nás tie najlepšie darčeky do 10 eur, či už chceš obdarovať kamošov, známych, kolegov v práci alebo niekoho z rodiny.

Ponožky

Ponožky patria medzi úplnú klasiku. Kto si aspoň raz pod stromčekom neneašiel ponožky, ako keby ani nebol. V tomto prípade nemáme však namysli obyčajné, nudné ponožky ale niečo veselšie, hravejšie. Pred pár mesiacmi sme priniesli článok o zaujímavých slovenských firmách, ktoré vyrábajú zaujímavé ponožky, môžeš sa ním pokojne inšpirovať.

Foto: Unsplash.com

Tričko

Tričká s vtipným nápisom alebo obrázkom, ktoré vystihujú osobu, ktorej chceš darček dať? Ideál. Veľa tričiek nájdeš aj v kamenných predajniach, napríklad so suvenírmi alebo v kníhkupectvách. Ak si z týchto nevyberieš, popátraj trochu, na internete ich nájdeš ešte omnoho viac.

Plátená taška

Ide o jeden z veľkých trendov súčasnosti, kedy sa konečne začala riešiť otázka ekológie vo väčšej miere. Môže to byť nielen štýlový doplnok, ale aj spôsob akým aspoň trochu pomôcť našej planéte a prírode. Premyslený darček s peknou myšlienkou je na nezaplatenie. Navyše, platí to, čo pri tričkách – plátená taška môže mať vtipnú i veľmi peknú potlač.

Foto: Unsplash.com

Lístky do kina

Spoločne strávený čas je stále jeden z najlepších darčekov, ktoré môžeš dať. Nestojí veľa, ale je cenný. Kúp lístky do kina na nejaký film, ktorý by sa mohol páčiť vám obom a máš darček vybavený.

Náš tip: Pod 10 eur občas nájdeš aj iné lístky ako do kina – skús pohľadať koncerty, športové a iné podujatia. Keď prebehneš stránku akou je Predpredaj.sk a trošku na nej poblúdiš, nájdeš niečo zaujímavé a v príjemnej cene.

Fľaša vína

Do desať eur vieš zohnať skutočne dobré kúsky vína. Stačí si nechať poradiť v obchode, alebo od skúsenejšieho známeho. Alebo sa nechať zlákať dizajnom etikety. Ak ide o blízku osobu, asi vieš, či preferuje biele alebo červené, ak nie, riaď sa podľa seba.

Foto: Unsplash.com

Kozmetický balíček

Tento darček asi tiež netreba nejak špeciálne opisovať a predstavovať. Veď pred Vianocami sa drogérie zaplnia darčekovými kazetami s kozmetikou. Dajú sa tu nájsť naozaj použiteľné balenia, ktoré často stoja do 10 eur.

Hrnček

Hrnčekov nikdy nie je dosť. Stačí nájsť nejaký pekný a môže sa z neho stať najobľúbenejší v domácnosti. Na výber je toho opäť mnoho. Tu by som však stavila na nákup v kamennom obchode. Pri objednávaní z e-shopu sa môže stať, že hrnček nebude dostupný, alebo sa pri preprave rozbije. To nechceš riskovať.

Foto: Unsplash.com

Kniha

Veľa dobrých kníh sa dá zohnať pod 10 eur. Ak osoba, ktorú chceš obdarovať rada číta, nemáš nad čím váhať. Stav na istotu a kúp dobrú knihu. Stačí sa prejsť kníhkupectvom a pozerať po akciových kúskoch.

Náš tip: Ak je osoba, pre ktorú vyberáš darček skutočný knihomol, môžeš jej pokojne kúpiť aj second hand knihu z antikvariátu. Dokonca ich za 10 eur zvyčajne zoženieš niekoľko. Tieto kúsky majú často zaujímavú historickú hodnotu.

Čaj alebo káva

Posedenie v chladných dňoch pri krbe s čajom, alebo čítanie dobrej knihy, pozeranie seriálu a popíjanie dobrého čaju patrí k tým lepším činnostiam počas zimy. Obdaruj blízkeho dobrým a kvalitným čajom, aby si ho mohol vychutnávať počas dlhých, zimných večerov. To isté platí o káve. Akurát zisti, či máš osobe kúpiť mletú alebo zrnkovú.

Čokoláda alebo bonboniéra

Aj keď z každej strany sa na nás valí, že sladkosti sú nezdravé, asi každý z nás má tú svoju obľúbenú. Často si tie sladkosti necheme kúpiť my sami, ale keď nám ich niekto dá ako darček, je to dobrá zámienka si trochu pomaškrtiť. Obdaruj blízkeho jeho obľúbenou sladkosťou, nech si aj on môže trochu pomaškrtiť.

Foto: Unsplash.com

Odporúčame