Technologická odborníčka Alžbeta Harry Gavendová: Aký je aktuálne najlepší mobil na trhu?

Alžbeta Harry Gavendová

Alžbeta Harry Gavendová je technologická novinárka (Zdroj: Tony Dúbravec)

#Alžbeta Harry Gavendová je technologická novinárka z redakcie Hospodárskych novín. Okrem toho má svoju YouTube reláciu „Sídliskový unboxing“ a je nadšenou fanúšičkou cosplay. Tony Dúbravec ju vyspovedal vo svojom najnovšom podcaste. Okrem iného sa dozvieš aký je podľa nej najlepší mobil na trhu, čo predchádzalo jej úspešnej kariére aj aké boli jej začiatky.

Čo bola prvá práca, ktorú si kedy robila za peniaze?

Prepána, toto si ma zaskočil. Robila som promo jednému divadelnému predstaveniu, to som bola ešte na škole. Len som rozdávala letáky a asistovala som chvíľu v divadle. Nejaký Ťažký život korytnačky Žofky sa to volalo. A potom také klasiky, som šošovky alebo letáky rozdávala, tiež v Trenčíne. Odtiaľ pochádzam.


Jej hlas poznáš z nášho najpočúvanejšieho rádia: Ako sa Oli Džupinkovej poradilo preraziť vo svete médií?


Ako si fungovala v začiatkoch v tech žurnalistike v roku 2013 bez akýchkoľvek skúseností?

Nebolo to jednoduché. Tým, že už predtým som ako scenáristka bola v škole zvyknutá, že keď nám dali tému, museli sme to napísať. Aj keď mi tá téma nebola vždy blízka, ale za tri týždne sme museli mať napísanú poviedku alebo niečo. A toto ma za tie roky vycepovalo. S týmto som išla aj do toho, že neviem to úplne, ale naštudujem si tie veci, dali mi podklady, informácie.

Je tvoja práca taká, že sa iba s niečím hráš a potom o tom píšeš?

Toto je taký mýtus. Možno pomáham tomu, tým, že sem tam niekedy pridám taký príspevok na Instagram. Ale ja ten telefón používam. A nemám svoj, ale vždy mám dva alebo tri. Primárne teda používam ten čo testujem. Z toho vieš najlepšie, čo je lepšie. Týždeň ho teda normálne používam, zapisujem si bugy alebo veci, ktoré ma nadchli. A hlavu si lámem už pri písaní recenzie.

Celý rozhovor s Alžbetou Harry Gavendovou si môžeš vypočuť nižšie!


Tonyho podcasty sú najmä rozhovory s inšpiratívnymi ľuďmi, ktorých príbehy chce sprostredkovať poslucháčom. Všetky jeho rozhovory nájdeš na Spotify alebo iných podcastových platformách. Viac o Tonym sa dozvieš na tonydubravec.com.

Zdroj: hashtag.sk, Tony Dúbravec
Odporúčame