Úprimný rozhovor s Adelou Vinczeovou: Prečo si po rokoch založila Instagram a čo radí budúcim moderátorom?

Tony Dúbravec a Adela Vinczeová

Tony Dúbravec vyspovedal Adelu Vinczeovú (Zdroj: Tony Dúbravec)

#Adela Vinczeová je najúspešnejšia, najoceňovanejšia a najznámejšia slovenská moderátorka. Aktuálne moderuje vo Fun rádiu, v Chart Show na Markíze, objavuje sa v relácii Milujem Slovensko na RTVS a má svoju talkshow v Slovenskom národnom divadle, Trochu inak s Adelou. Obľúbený podcaster Tony Dúbravec sa s ňou porozprával o tom, aký by mal byť dobrý moderátor.

Považuješ sa za dobrú moderátorku?

Sú relácie a momenty, kedy si poviem, že toto sa naozaj podarilo, alebo že v tom som dobrá. V pohode si pozriem relácie, ktoré moderujem. Myslím si, že keď chcem aby ma sledovali iní, musím byť najprv ja so sebou zrovnaná. Viem rozoznať moje žiarivé momenty a viem identifikovať moje priemernejšie. Tie ale paradoxne prídu niekomu ako lepšie. Tak to tým ľuďom neberiem (smiech).

Mala si spiritualitu v sebe vždy, alebo si k tomu prišla vekom?

Ja si myslím, že aj energie sú vecou faktu. Aj keby sme sa rozprávali o týchto veciach s nejakým fyzikom, tak to bude vedieť dať do nejakých čísel. Ja aj čo sa týka duchovna alebo spirituality si nemyslím, že to má súvisieť s tým, že je človek mimo realitu alebo nevníma bežné zákonitosti. Ale je asi pravdou, že aj naši nás tak inak viedli. Mnohé veci som ako keby vnímala, ale až neskôr som si ich pomenovala.

Pred časom si začala aktívne komunikovať na sociálnych sieťach. Aké sú prvé dojmy?

Facebook nejak veľmi neriešim, myslím, že tam mi tá energia až tak nevyhovuje, ale chápem, že je to dobrý komunikačný kanál. Napríklad Trochu inak s Adelou tam funguje veľmi pekne. No a keď prišiel lockdown, tak sme riešili, že čo bude s Trochu inak ďalej, keďže diváci nemôžu chodiť do divadla. Prešli sme do onlinu a pochopili sme, že to ťahá aj mladších, tak sme založili aj Instagram. Ja som tak stalkovala aj predtým na Instagrame, ale tak relaxačne, že mačičky a tak. Teraz si ale uvedomujem, že to zaberá strašne veľa času. Čo sa týka tvorby obsahu, tak je to náročné, lebo ja nemám ten návyk. Keď si ho založíš v 40ke, nemáš návyk si fotiť každú facinu, v ktorej sa ocitneš.

Celý rozhovor s Adelou Vinczeovou si môžeš vypočuť nižšie!


Tonyho podcasty sú najmä rozhovory s inšpiratívnymi ľuďmi, ktorých príbehy chce sprostredkovať poslucháčom. Všetky jeho rozhovory nájdeš na Spotify alebo iných podcastových platformách. Viac o Tonym sa dozvieš na tonydubravec.com.

Zdroj: hashtag.sk, Tony Dúbravec
Odporúčame