Skvelá šanca preraziť aj v MMA: Slovenský obor bude zápasiť pod najprestížnejšou európskou organizáciou

Tomáš Možný

Tomáš Možný so zmluvou s poľskou KSW (Zdroj: Instagram/tomasmozny)

#Slovenský bojovník Tomáš Možný sa v organizácii RFA vrátil po 11 rokoch do MMA zápasu a po fantastickej otočke s Kamilom Mindom ukázal, že aj pod pravidlami zmiešaných bojových umení s ním treba počítať. Famózny kickboxer dostal ponuku zápasiť pod najlepšou európskou organizáciou KSW, v ktorej sa stretne so štylisticky veľmi podobným súperom.

Odveta pod novými pravidlami

Mladý Košičan bude čeliť Poliakovi Arkadiuszovi Wrzosekovi, ktorý je v MMA stále len začiatočník. Skóre 1-0 nadobudol po jeho vlaňajšej výhre s krajanom Tomaszom Sararom. Wrzosek je bývalý elitný kickboxer, ktorý zápasil v najprestížnejšej organizácii Glory Kickboxing. V nej si dokonca dvakrát zmeral sily s legendárnym Badrom Harim, proti ktorému predviedol jeden z najväčších comebackov v histórii športu.

Elitný kickboxer, ktorý donedávna zápasil v Glory Kickboxing, je však aj Tomáš Možný. Ten si dokonca s Wrzosekom už raz v minulosti zmeral sily. Zápas sa skončil bodovým triumfom Možného, ktorý na poľskej pôde vo Varšave vyhral po 5 kolách. Ich odveta tentokrát pod MMA pravidlami preto sľubuje poriadne zaujímavý stret rovnakých zápasníckych štýlov.

Šanca preraziť až k titulovej šanci?

Aj keď je Možný stále v MMA len začiatočník, víťazstvom nad Kamilom Mindom poriadne vyšplhal vo svetovom rebríčku ťažkých váh. Tých je v porovnaní s ostatnými váhovými kategóriami výrazne menej, preto aj konkurencia nie je taká vysoká. V súčasnosti je KSW šampiónom vo váhe do 120 kilogramov Angličan Phil de Fries, ktorý kraľuje poľskej organizácii už od roku 2018.

Na zápas s De Friesom mal namierené aj český zástupca Michal Martínek, ktorému však skrížili cestu bodoví rozhodcovia. Je pokojne možné, že po prípadnej výhre nad Wrzosekom sa Možný ocitne v zápase o budúceho vyzývateľa anglického šampióna.

Kto bude víťazom zápasu dvoch elitných postojárov?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame