Návrat do MMA, aký si nepredstavoval ani v najkrajšom sne: Tomáš Možný knokautoval bývalého titulového vyzývateľa Oktagonu!

Tomáš Možný

Tomáš Možný (Zdroj: Instagram/tomasmozny)

#Najúspešnejšia ťažká váha v histórii slovenského kickboxu Tomáš Možný má za sebou návrat do MMA po 11 rokoch. Jeho debut v časoch, keď tento šport takmer nikto nepoznal, vyzeral diametrálne odlišne ako súboj s Kamilom Mindom. Ten bol zároveň hlavným ťahákom turnaja RFA 4 a v Steel Aréne sa Košičan Možný prvýkrát v kariére predstavil pred domácimi divákmi. Tí ho hnali dopredu v jeho najhorších chvíľach zápasu, ktoré v 1. kole prežil, aby kompletne vyšťaveného Mindu napokon ukončil.

Čisté peklo v prvom kole

Kamil Minda dlho neotáľal a už od prvých sekúnd sa snažil vziať Možného na zem. To sa mu podarilo expresne rýchlo a navyše sa dostal až do plného mountu. Z neho sa pokúšal o ukončenie, no Možný výborne Mindovi blokoval ruky. Potom sa „Slovenskému Obrovi“ podarilo výborne Mindu pretočiť a rozpútal na poľskom súperovi tvrdý Ground and Pound. Ten ale k ukončeniu neviedol, a tak sa košický rodák rozhodol nechať si Mindu vrátiť do postoja.

To však bola takmer osudová chyba, keďže Minda zaskočil celú arénu a brutálnym pravým plavákom poslal Možného k zemi. Po následnom pokuse o GnP rozhodca niekoľkokrát napomínal Tomáša, aby mal aktívnu obranu, inak to ukončí. Možný celý tlak Mindu senzačne prežil a bol to práve poľský bojovník, ktorý sa neustálym bitím súpera enormne vyčerpal.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tomas Mozny K1/Boxing (@tomasmozny)

Rozhodla fyzická kondícia

Aj keď sa Mindovi podarilo vziať Možného na zem aj na začiatku 2. kola, už bolo na Poliakovi vidieť veľké vyčerpanie. Z vrchnej pozície takmer nič nevymyslel a na slovenskom ťažkotonážnikovi len oddychoval. Keď sa obaja bojovníci vrátili do postoja, Minda bol zrelý na uterák. Tomáš Možný navyše trafil pekelné naskočené koleno, ktoré Minda prežil len skutočným zázrakom.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slovenský Obor rozjasal všetkých fanúšikov: Po 11 rokoch sa vracia do MMA a rovno ako najväčšia hviezda večera!

Poľský súper a bývalý vyzývateľ Martina Budaya o titul Oktagonu už však potom len sotva stál na nohách. Pre Možného nebolo ťažkou úlohou poslať Mindu k zemi zadným úderom a tam ho dobiť na TKO. Tomáš Možný si touto výhrou upravil svoje MMA skóre na 1-1 a skalpom jedného z najlepších česko-slovenských bojovníkov ťažkej váhy sa výrazne vyšplhal svetovým rebríčkom.

Pod akými pravidlami nastúpi Tomáš Možný v najbližšom zápase?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame