Môžu sa cítiť byť právom ukrivdení: Martínek s Částkovou prehrali, Poliaci ich okradli o víťazstvá

Michal Martínek

Michal Martínek v poľskej KSW (Zdroj: Instagram/michal_blackbeard_martinek)

#Českí bojovníci Michal Martínek a Petra Částková boli súčasťou galavečera KSW 76. Zatiaľ čo Částková otvárala celý turnaj, Martínek išiel druhý od konca z pozície hlavného predzápasu proti poľskej legende Danielovi Omielanczukovi. Obaja zástupcovia domácej scény predviedli skvelé výkony v postoji a boli svojim protivníkom viac než solídnymi súpermi. Napokon ale u bodových rozhodcov neuspel ani jeden, čo spustilo negatívnu vlnu komentárov aj od domácich poľských fanúšikov.

Michal Martínek mal namierené k titulu, rozhodcovia ho stopli

Od Martínka sa pred zápasom nečakali veľké zázraky. Nastupoval proti domácej legende Omielanczukovi, ktorý bol v minulosti aj v UFC aj ACA. V druhej menovanej organizácii zaznamenal skalpy Denisa Smoldareva a Daniela Jamesapremožiteľov práve českého „Blackbearda“. Zápas sa ale už od úvodných minút začal prikláňať na Martínkovu stranu. Ten bol výrazne od svojho súpera rýchlejší a presnejší.

Rovnaký trend pokračoval aj v 2. kole, v ktorom sa ale Omielanczukovi dvakrát podarilo Michala tvrdo zasiahnuť a viditeľne mu narušiť rovnováhu. V záverečnej päťminútovke sa mu už nič podobné nepodarilo a nechal sa Martínkom len bodovať krátkymi boxerskými kombináciami. Počas celého zápasu Michalovi výborne fungoval jab a striedanie guardov, na ktoré sa Poliak nedokázal adaptovať.

Napriek tomu ho ale dvaja bodoví rozhodcovia videli vyhrať 2 kolá. Nič na výsledku nezmenil ani ich tretí kolega, ktorý naopak dal každé jedno kolo pre českého bojovníka. Michal Martínek tak upravil svoje skóre v KSW na 1-1 a výrazne spomalil svoju cestu za titulovým zápasom v ťažkej váhe. V nej je momentálne suverénnym šampiónom Angličan Phil de Fries, ktorý už niekoľko rokov čaká na rovnocenného súpera.

Prehra v debute a výrazne menšia kontroverzia

Petra Částková vo veku 40 rokov je už na samom konci jej zápasníckej kariéry. Obzvlášť pri ženách je takýto pokročilejší vek vo svetových organizáciách veľmi zriedkavý. Částkovú to však nezastavilo v tom, aby si odbila premiéru v najväčšej európskej organizácii. V jej debute čelila neporazenej Poľke Adrianne Kreft, s ktorou predviedla veľmi vyrovnaný zápas. Aj keď Poľka spočiatku jasne vyhrávala, v strede zápasu nastal zlom.

Částková začala súboj otáčať a každou pokračujúcou minútou prehlbovala svoju dominanciu. U bodových rozhodcov to však stačilo len na zisk záverečnej päťminútovky, pričom všetci prisúdili najtesnejšie prostredné 2. kolo Poľke. Částková má však o dosť menší dôvod na hnev, keďže ide o jeden z jej posledných zápasov kariéry.

Ako by ste nabodovali zápasy Michala Martínka a Petry Částkovej?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame