Tomáš Deák to konečne zlomil: Po fantastickom obrate si pripísal debutovú výhru v ACA

Tomáš Deák

Tomáš Deák vyhral s Israfilovom (Zdroj: Instagram/_tomas_deak)

#Bez debaty najlepšia bantamová váha v Česku a na Slovensku Tomáš Deák má za sebou úspešný zápas v organizácii ACA. Premiérovú porážku s Mikaelom Silanderom odčinil vo svojom 2. vystúpení pod taktovkou prestížnej ruskej organizácie. Súpera z Dagestanu vo veľmi vyrovnanom zápase, v ktorom pravdepodobne prehral obe prvé dve päťminútovky, ukončil v 3. kole na škrtenie.

Tomáš Deák prelomil negatívnu sériu

Po tom, ako Tomáš Deák opustil organizáciu Oktagon MMA, nezažíval najlepšie obdobie kariéry. V extrémne vyrovnanom zápase s Moktarom Benkacim ho videli dvaja bodoví rozhodcovia prehrať. Deák následne neuspel s protestom proti rozhodnutiu rozhodcov a musel prijať viacero nepríjemných faktov.

Zápasom v konkurenčnej IAF podľa promotérov Oktagonu porušil podmienky dohody a bol zbavený titulu šampióna, ktorý získal nad Filipom Macekom v Bratislave na Oktagone 14. Prehrou s Benkacim prerušil šnúru 6 výhier v rade a spolupráca s organizáciou RCC zostala na mŕtvom bode pre pandémiu koronavírusu.

Ponuku z ACA Tomáš prijal, no v úvodnom zápase v novej organizácii neuspel. Fín Silander Deáka poslal do spánku už v 1. kole a slovenský bojovník začal visieť nad priepasťou. Prípadná tretia porážka v rade je pre akéhokoľvek bojovníka kritickým momentom MMA kariéry a Tomáš nutne potreboval nasledujúci zápas vyhrať.

Ukončenie v hodine dvanástej

Zápas s Emranom Israfilovom začal tlakom Dagestánca na pletive. Tomáš za každú cenu chcel ubrániť takedown, čo sa mu dlhú dobu aj darilo, no v klinči nedokázal svojmu súperovi nijak uškodiť. Naopak Israfilov svoj pokus o takedown dotiahol a kontrolou si u bodových rozhodcov pripisoval dôležité body na svoju stranu. Napriek rýchlemu postaveniu sa zo zeme Tomáš neurobil žiadnu akciu, ktorá by mu 1. kolo priniesla na jeho stranu.

Druhá päťminútovka bola už výrazne vyrovnanejšia. Israfilov tentokrát viac spoliehal na svoj postoj, v ktorom chcel využívať svoju výraznú výškovú prevahu spolu s dlhšími končatinami. Tomáš ale bol aktívny a neustále sa snažil vyvíjať na svojho súpera nátlak. Do posledného kola Tomáš nastupoval s neistotou, že možno prehráva 2:0.

V 3. kole potreboval svojho súpera ukončiť pred limitom, aby sa vyhol riskantnému bodovému rozhodnutiu. Tak sa aj stalo. Tomáš po prvýkrát v zápase prevzal iniciatívu na pletive a pokúsil sa vziať súpera na zem. Po úspešnom takedowne prišiel okamžitý prechod na chrbát, kde Israfilova do pár sekúnd uškrtil technikou Rear Naked Choke.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame