Nevyšlo to! Šampióni Oktagonu Tomáš Deák a Michal Martínek s neúspešnou premiérou na turnaji ACA 114

Deák a Martínek v ACA

Deák a Martínek si odbili svoju premiéru na ACA 114 (Zdroj: Instagram/_tomas_deak, michal_blackbeard_martinek)

#Bývalí šampióni Oktagonu Tomáš Deák a Michal Martínek bojovali na turnaji ACA 114 v poľskom meste Lodž. Pre oboch sa jednalo o debut v tejto organizácii, avšak borcom vstup do prestížnej organizácie nevyšiel podľa predstáv. Oboch zradila zem, pričom Tomáš Deák prehral v 1. kole a Michal Martínek podľahol súperovi v strede 2. kola.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ACA MMA (@aca_mma)

Dve prehry v rade

Tomáš Deák určite nebude spomínať na rok 2020 v najlepšom. V marci podľahol Moktarovi Benkacimu na turnaji IAF 2 a prikrátky bol aj na Fína Silandera. Ten vzal zápas necelé 2 týždne dozadu, keďže pôvodný súper Vazha Tsiptauri z Gruzínska bol pozitívne testovaný na koronavírus.

Vývoj zápasu so Silanderom nevyzeral najlepšie. Tomáš silou mocou chcel preniesť boj na zem, čo sa mu po 2 minútach napokon podarilo. Špecialistovi na BJJ to však zahralo do karát a po necelej minúte strávenej na zemi nasadil cez ruku fantastickú gilotínu. Deák ju nebol ochotný odklepať a pod rukami Silandera na moment zaspal.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ACA MMA (@aca_mma)

Ďalší neúspešný výlet

Pre Michala Martínka bol duel s Jamesom druhou porážkou v kariére. Prvú mu uštedril dnes už UFC bojovník Rodrigo Nascimento na arm triangle. Pre Michala išlo o 2. zápas mimo domácu scénu a bohužiaľ aj 2. prehru. Bývalý šampión ťažkej váhy Oktagonu tak upravil skóre na 8-2.

Prvé kolo zápasu vyzeralo výborne. James mal s rýchlosťou Martínka problém a nevedel nájsť správnu vzdialenosť. Na konci sa Michalovi podaril parádny knockdown, ale Američana zachránil gong. V 2. kole sa Jamesovi podarilo doručiť takedown a do pár sekúnd bolo hotovo. V crucifixe dostával Martínek jednu čistú ranu za druhou a najznámejší rozhodca na svete Herb Dean ukončil zápas.

Málokedy sa bojovníkovi stane, že nenaváži do ťažkej váhy. Napriek tomu sa to stalo práve Danielovi Jamesovi, ktorý mal na váhe až 122,5 kilogramu. Nakoľko Martínek akceptoval tento prešľap, James mu odovzdáva 30 % jeho výplaty. Nič menej, jeden z hlavných faktorov, ktorý Michalovi tento zápas prehral, bola určite Američanova váha.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ACA MMA (@aca_mma)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame