Inšpirácie na rýchle a lacné výlety: Cestovatelia radia kam vyraziť na predĺžený víkend bez toho, aby ťa to finančne zruinovalo

Nemusíš nutne cestovať na exotické miesta, ktoré ti budget nedovoľuje (Zdroj: Freepik/freepik)

#Rád sa necháš ovplyvniť cestovateľskými tipmi od influencerov? Často sú to drahé, vzdialené destinácie, ktoré zostávajú len na tvojom wishliste. Ak chceš spoznávať svet, nepotrebuješ k tomu minúť celý majetok. Nemusíš nutne cestovať na exotické miesta, ktoré ti budget nedovoľuje. Tieto destinácie sú ľahko dostupné, nie príliš drahé, a poznávačka sa dá absolvovať už počas predĺženého víkendu.

Poznáš ich zo sociálnych sietí

Ak sleduješ cestovateľské profily, tak určite ti hovoria niečo profily Milan bez mapy, Travel Hacker alebo Cestujeme bez cestovky. Majitelia týchto účtov na sociálnych sieťach sa podelili s magazínom Forbes o svoje top low-cost destinácie, ktoré odporúčajú aj tebe!

Kaunas a Vilnius, Litva

Do Litvy sa dostaneš obnoveným priamym letom z Bratislavy. Navštív druhé najväčšie mesto Litvy, Kaunas, ktoré je povestné svojou stredovekou architektúrou. Za preskúmanie rozhodne stojí aj neďaleký Vilnius, ktorý bol v medzivojnovom období súčasťou Poľska.

O Kaunase sa viac dočítaš v jednom z našich cestovateľských článkov

 Letenky sem sa z Bratislavy predávajú už od deväť eur, takže je to naozaj lacné. Zlákali aj mňa,“ uviedol Milan bez mapy.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Visit Kaunas (@visitkaunas)

 

Bergamo, Taliansko

Keď sa povie víkend v Taliansku, určite ti napadne krátky trip do Milána. Áno, aj to je možnosť. Ak chceš však spoznávať Taliansko viac, Janka z Travel Hacker odporúča mesto Bergamo. „Väčšinu ľudí pri tomto spojení napadne iba výlet do Milána. V skutočnosti je podľa mňa okolie Milána oveľa zaujímavejšie ako Miláno samotné,“ hovorí.

Ako ďalšiu možnosť zmieňuje tiež návštevu jazier Maggiore a Como. Como ponúka nezabudnuteľné scenérie a historické vily, v Maggiore sa zas nájdu milovníci športu a turistiky.

„Má zelenšiu vodu, no obe jazerá sú vhodné na kúpanie a nachádzajú sa na nich pláže. Za jazerami sa týčia talianske Alpy a výhľady sú naozaj majestátne,“ opisuje známa cestovateľka.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Visit Brescia (@visitbrescia)

<script> 

Palma de Mallorca

Z Bratislavy alebo z Viedne si tam skôr, než vlakom na druhom konci Slovenska. Už po 2,5 hodinovom lete sa môžeš kochať pohľadom na tyrkysové more, ktoré sa nachádza len kúsok od letiska v hlavnom meste, Palma de Mallorca.

„Lemuje ju krásna, niekoľko kilometrov dlhá promenáda s palmami, reštauráciami a obchodmi. Tá je priam predurčená na výlety na bicykloch, e-bikoch či kolobežkách. Požičovní je tu hneď niekoľko,“ hovorí Martina, ktorá stojí za profilom Cestujeme bez cestovky.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa VLADI | Travel & fashion (@dreamawake3)

<script> 

Dalamán, Turecko

Prímorské turecké mesto Dalamán je obľúbené u instagramových cestovateľov. Odporúčajú ho aj Milan, aj Janka.

Janka vyzdvihuje najmä finančné benefity: „Kým Turecko je pre Slovákov zakorenené ako all inclusive destinácia, vďaka nízkonákladovkám tam môžete letieť už za pár desiatok eur a užiť si krásne pláže, potápať sa, či skúsiť špeciality miestnej kuchyne,“ hovorí.

Milan zasa tvrdí, že Turecko je pre ľudí, ktorí nechcú minúť príliš veľa peňazí, a (ideálne) sa chcú okúpať ešte pred začiatkom letnej sezóny: „Táto časť Turecka má veľmi krásne historické mestá, no najviac ma na Dalamáne očarilo práve more. Nepamätám si, že by som niekde v rámci Európy videl takéto krásne pláže.“

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Karibik cestovná agentúra (@karibik_ca)

<script> 

Záhreb, Chorvátsko

Posledným tipom je odbehnúť (takmer) k susedom. Ak sa bojíš lietania, no aj napriek tomu si chceš užiť morský vzduch, hlavné mesto Chorvátska (ale i mnohé iné prímorské mestečká) je pre teba táto krajina ako ideálna dovolenková destinácia.

Ak nechceš absolvovať niekoľkohodinovú cestu autom či autobusom, stále je možnosť využitia leteckej dopravy. Z Bratislavy sa sem dostaneš už za pol hodinku.

„Je to tu pomerne lacné a s trochou snahy sa odtiaľ človek dostane aj k moru. Je to tiež veľmi pekné historické mesto. Najviac ma zaujal tunel, ktorý vedie popod mesto a kedysi slúžil ako vojenský kryt. Dnes je to miesto, kde sa ľudia stretávajú na originálne párty,“ hovorí Milan bez mapy.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zagreb Tourist Board (@zagrebtourist)

<script> 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Forbes
Odporúčame