TikTok trend, ktorý ťa dostane: Nezmyselné kecanie zarobilo Kanaďanke tisíce za jeden stream!

Dnešný trend sa ale vyvinul po vzore druhov internetovej zábavy, ktoré sa snažia moderné publikum upútať za každú cenu (Zdroj: Freepik/kenilrafaliya)

#Ak natrafíš na tento druh videa či livestreamu, budeš mať pocit, že sa ti sekol telefón. Osoba na obraze sa ti bude zdať čudná, pretože bude dookola opakovať vety, ktoré ti nebudú dávať žiaden zmysel. Aj napriek tomu, že sa ti to môže zdať akokoľvek šialené, tento content si našiel tisíce divákov, ktorí ochotne za túto bizarnosť platia nemalé čiastky. Takzvaný NPC trend je momentálnym boomom na TikToku!

Podivíni pred kamerou

Postavia sa pred kameru a svojich sledovateľov obohacujú o rôzne zvuky a nezmyselné vety. Tie opakujú rovnako a monotónne, až máš pocit, že počúvaš jednu a tú istú nahrávku niekoľko hodín v kuse… Príde ti to ako sci-fi?

Je to len nový trend, v rámci ktorého sa tvorcovia obsahu na TikToku snažia parodovať postavičky z videohier. Ide o NPC trend, čiže non-player charakters.

Je za tým obrovský zisk!

Tento trend sa od ostatných TikTokových šialenstiev líši tým, že jeho najpopulárnejší tvorci dokážu na ňom zarobiť neskutočné peniaze! Pre predstavu – kanadská TikTokerka, ktorá si hovorí Pinkydoll si podľa vlastných slov dokáže za jeden stream zarobiť pokojne aj 3 tisíc dolárov len tým, že opakuje frázy „yes, yes, yes“ či „ice cream so good“.

Znie to lákavo?

Avšak, toto privilégium veľkého a rýchleho zárobku nie je pre každého. Na to, aby si mohol začať takto zarábať, potrebuješ najprv nahrabať sledujúcich, ktorí budú tento typ videí vyhľadávať. Ak sa ti to podarí, máš takmer istý slušný zárobok!

Funguje to totiž ako pri každom inom streame – pokiaľ ti niekto nepošle žiaden darček za reálne peniaze, nezarobíš. Mnohí TikTokeri, ktorí sa tomu venujú zvyknú dokonca svoje frázy prispôsobovať aj darčeku, ktorý zrovna získali, čím publikum opäť zaujmú niečím špeciálnym.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Napriek absurdnému dizajnu sú Tabi topánky späť: Mnohé hviezdy ich milujú, čo si o nich myslíš ty?

Pôsobí to ako novinka, no nie je to tak!

Máš pocit, že TikTok svet prišiel s niečím novým? Počiatky tohto trendu sa dajú pripísať paródiám na slávnu hru The Elder Scrolls V: Skyrim. Tá od svojho vzniku baví fanúšikov kurióznym správaním nehrateľných postáv, ktoré sa až príliš podobajú skutočnosti.

Dnešný trend sa ale vyvinul po vzore druhov internetovej zábavy, ktoré sa snažia moderné publikum upútať za každú cenu. Niektoré z foriem zábavy nenechajú diváka vydýchnuť, čím podporujú poruchu pozornosti u ľudí. Tento trend má však pôsobiť opačne – má ťa prinútiť k tomu, aby si udržal čo najdlhšie svoju pozornosť.

Sleduj nás aj na TikToku

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame