„Bed-Rotting“ patrí medzi najnovšie trendy na TikToku, nevedomky sa mu možno venuješ aj ty!

Jednému z najnovších trendov na TikToku sa možno venuješ aj ty, pričom o tom ani nevieš (Zdroj: Unsplash/Jamie Street)

#Ak si na TikToku, tak vieš, že nové trendy sa vynárajú každú chvíľu a že niektoré z nich sú prinajmenšom nezvyčajné. To platí aj o jednom z tých najnovších. „Bed-Rotting“, o ktorom píše Russh, si rýchlo získava priazeň generácie Z a hoci si toto pomenovanie možno ešte nezachytil, činnosť, ktorú pomenúva, nie je žiadnou novinkou.

Občas ho robí každý

O čo teda ide? Hoci by to názov mohol evokovať, nejde o to, že si prestaneš prezliekať periny, ustielať si posteľ, alebo niečo podobné. „Bed-Rotting“ s hnitím nejako nesúvisí, aspoň nie doslovne. Znamená to totiž, že v posteli budeš celý deň „hniť“ ty.

Asi nám dáš za pravdu, že preležať celý deň v posteli a nezaujímať sa o nič naokolo, znie síce príjemne, no nie práve užitočne. Keď sa ale zamyslíš nad všetkým, čo sa dnes vo svete deje, je asi celkom prirodzené, že každý má niekedy chuť zaliezť pod perinu a stráviť deň len tak, bez stresu a povinností.

Veď koľkokrát si si už objednal jedlo, aby si sa nemusel zaťažovať ani len varením, a celý deň si iba pozeral seriály či filmy, čítal si knihu, alebo skrátka len tak ležal v posteli a užíval si ničnerobenie? Náš tip je, že to bolo viac, než len raz. Deň na oddych a načerpanie energie totiž občas potrebujeme všetci a nie je nič zlé na tom, že ho strávime v posteli.

@p1nkvanilla777

Part 2. Of my rotting in bed era💗🎀 #lanadelrey #lanadelreystans #lanadelreytok #coquette #coquetteaesthetic #dolletteaesthetic #dollette #girly #girlythings #girlygirl #girlygirlaesthetic #pink #pinkaesthetic #pinkfashion #fyp #fypシ

♬ Nothing’s gonna hurt you baby – Cigarettes after sex

Dôležitý je dôvod

Mnohí, najmä starší ľudia by to síce označili za jasnú ukážku lenivosti, medzi tiktokermi prevláda názor, že „bed-rotting“ je vlastne formou starostlivosti o svoje duševné zdravie. Stále však platí, že všetko treba robiť s mierou a bed-rotting nie je výnimkou. Podľa psychiatričky Jessi Gold je navyše dôležité aj to, PREČO chceme byť celý deň v posteli.

„Pojem bed-rotting som zachytila len teraz a zjavne to znamená, že človek je taký unavený a vystresovaný, že ani nevylezie z postele a presne tak sa s tým vyrovnáva. Myslím, že to robíme mnohí. Povieme si, že sme unavení, pretože nás unavuje stres a úzkosti ,no a nedostatok spánku, ktorý tieto stavy spôsobujú, nás unavuje tiež. Pravdou je, že spánok je dôležitý, no treba si položiť otázku, či spíme, aby sme nabrali energiu, alebo sa niečomu vyhli.“

@drjessigold

I learned about folks #coping by being #inbedrotting …here are some thoughts #mentalhealth #burnout #sleep #stress

♬ Part of Your World – From „The Little Mermaid“ – Halle

„Spím preto, lebo nechcem byť hore kvôli stresu, úzkostiam alebo veciam, ktoré potrebujem urobiť, alebo spím preto, pretože to naozaj potrebujem?“ povedala vo videu, ktoré zdieľala aj na TikToku. Gold ďalej vysvetľuje, že pravdivé môžu byť obe možnosti, no treba si hľadať aj iné, aktívnejšie spôsoby, ako sa vyrovnávať s problémami.

„Bed-rotting si netreba za každú cenu odopierať, no treba si uvedomiť, prečo ho robíme,“ zhodnotila.

Sleduj náš Instagram

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame