TikToker bez domova ukázal, ako si pripravuje jedlo: Dokážeš si predstaviť prežiť z približne jedného eura na deň?

Bezdomovec.

Hoci byť bezdomovcom nie je jednoduché, rozhodol sa podeliť s verejnosťou podeliť o prípravu svojich jedál (Zdroj: Freepik/freepik)

  • #Ľudí bez domova nájdeme, bohužiaľ, všade. Bez ohľadu na dôvod, pre ktorý stratili domov, potrebujú prežiť. Tento teenager, ktorý je bezdomovcom, sa rozhodol založiť si profil na TikToku, aby svetu ukázal, ako varí svoje pokrmy, a ako málo stačí, aby človek v núdzi prežil. Na svojom profile má viac ako 3 milióny followerov!

Zdieľal video, ktoré zažilo boom za jedinú noc

Hneď, ako na svoj profil @randomhomelessguy2 pridal prvé video, zožal slávu. Jeho prvé video sa cez noc rozšírilo medzi komunitu užívateľov rýchlosťou blesku. Na videu ukazuje, ako si pripravuje provizórnu kuchyňu v parku, ktorý je vybavený elektrickými prípojkami, a má fontány s pitnou vodou.

Hoci byť bezdomovcom nie je jednoduché, rozhodol sa s verejnosťou podeliť o prípravu svojich jedál, ale aj o to, aké je to nakupovať s veľmi obmedzeným rozpočtom.

Zožal viac úspechu, než očakával

Video začína zapojením sporáku vo verejnom parku. Sledovateľom ukáže svoj prvý hrniec, ktorý si kúpil za 15 dolárov vo Walmarte, a naplnil ho vodou z fontány. Krája párky plastovým nožíkom, pridáva instantné rezance a cestovinovú omáčku – každú z potravín kúpil za 1 dolár. Užívatelia ho v komentároch chvália a poznamenávajú, že pripravuje dokonalé jedlo za 3 doláre.

Na svojom ďalšom videu, kde ukazuje ako pripravuje jedlo sa zmienil, že v istý deň, kedy príspevok točil, mal rozpočet iba 1,25 dolára. Opäť pripravoval instantné rezance v parku a zašiel si kúpiť chlieb, ktorý rezancami napokon naplnil, a sa podelil so svojou mamou.

@randomhomelessguy2

#fyp #foryou #foryoupage #food #homeless

♬ Coffee for Your Head – Vinyll

Cudzí ľudia by mu chceli kázať o tom, ako má žiť

Dlho na seba nenechali čakať ani komentáre znepokojených ľudí, ktorí navrhli ostatným užívateľom, aby mladíkovi, ktorý vystupuje na TikToku ako @randomhomelessguy2, založili zbierku pre neho a jeho matku. Chceli im tak navýšiť denný rozpočet, ktorým disponujú.

Našli sa aj takí, ktorí zasa navrhovali, aby predal svoj smartphone. Vraj by mal viac peňazí na život. Niektorí zasa spochybňovali autenticitu jeho situácie – nerozumejú tomu, ako môže mať bezdomovec mobil.

Všetko verejnosti vysvetlil

Užívateľ @sovietman535 sa v jednom z komentárov pýtal, ako je možné, že teenager je bezdomovcom, a stále pridáva posty na TikTok, na čo mu @randomhomelessguy2 odpovedal – podľa jeho videoodpovede má iPhone 11, ktorý dostal od svojej matky začiatkom roka 2020 predtým, než skončili na ulici. Svoj telefón považuje za to najcennejšie, čo kedy vlastnil.

 

 

 

 


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: BoredPanda
Odporúčame