Bude mať TikTok vlastnú hudobnú aplikáciu? Streamovacia služba sa môže stať realitou

TikTok hudobná aplikácia

Možno sa raz dočkáme streamovania hudby aj na platforme TikTok (Zdroj: Unsplash/Collabstr)

#Plánuje TikTok vlastnú streamovaciu službu? Žiadosť o licenciu na „TikTok Music“ tomu nasvedčuje. Populárna sociálna sieť svojim užívateľom často pomáha objavovať nových i starších hudobných interpretov.

Deje sa tak hlavne vďaka virálnym videám a trendom, ktoré tak rýchlo, ako prídu, tak aj vymiznú. Nebolo by teda žiadnym prekvapením, ak by sa spoločnosť rozhodla spustiť vlastnú aplikáciu na streamovanie hudby.


Kvôli zvrátenej výzve prišli o život desiatky detí: Zdrvení rodičia dvoch maloletých dievčatiek žalujú TikTok!


Dočkáme sa novej hudobnej streamovacej služby?

Spoločnosť ByteDance, pod ktorú TikTok patrí, v máji podala v USA žiadosť o patent na TikTok Music. Ako sa uvádza v žiadosti, malo by ísť o službu, ktorá by užívateľom umožnila zakúpiť si, prehrávať, zdieľať, a tiež sťahovať hudbu. Užívatelia by takisto mohli vytvárať a odporúčať playlisty a pridávať k nim aj fotografie. Služba by takisto mala umožniť naživo streamovať audio i video formát.

Spoločnosť podala žiadosť o patent na službu TikTok Music v Austrálii už minulý november. V USA je však potrebné preukázať, že spoločnosť naozaj patent plánuje využiť a nechce si ho len „pre istotu“ rezervovať, informuje Engadget. To nasvedčuje tomu, že čoskoro sa možno dočkáme novej streamovacej služby.

dvojica počúvajúca hudbu
Spoločnosť sa snaží získať patent na službu TikTok Music (Zdroj: Unsplash/Wesley Tingey)

So streamovaním hudby už majú skúsenosť

Pre ByteDance by nešlo o prvú skúsenosť so streamovaním hudby. V roku 2020 spoločnosť spustila streamovaciu aplikáciu Resso, ktorá je však dostupná len v Brazílii, Indii a Indonézii. Resso má viacero funkcií, ktoré má mať podľa podanej žiadosti aj TikTok Music. Ide o tvorbu playlistov, zdieľanie skladieb na sociálnych sieťach a možnosť interakcií s ostatnými užívateľmi.

Ako uvádza The Verge, v Brazílii TikTok dokonca obsahuje tlačidlo, ktoré používateľa presmeruje do aplikácie Resso, kde si môže vypočuť celú skladbu, ktorá ho na TikToku zaujala. Resso má približne 40 miliónov používateľov za mesiac a toto číslo sa podľa všetkého zvýši. Počet používateľov od januára 2021 do januára 2022 len v Indii narástol o neuveriteľných 304 percent. Pre porovnanie, počet používateľov Spotify sa za to isté obdobie v Indii zvýšil len o 38%.

Zatiaľ nie je jasné, či ByteDance plánuje využiť Resso ako základ pre vývoj TikTok Music, alebo či pôjde o úplnú novinku. Vzhľadom na to, ako TikTok vplýva na fungovanie ostatných sociálnych sietí je možné, že k nemu patriaca streamovacia aplikácia ovplyvní streamovanie hudby vo všeobecnosti a aj ostatné služby budú nútené sa prispôsobiť.

 


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, theverge.com, engadget.com
Odporúčame