TikTok hviezda Veronika Danajová: Netreba všetko opakovať po ostatných, každému sa hodí niečo iné

Rozhovor Veronika Danajová

Tiktok hviezda Veronika Danajová si všetkých získala svojím autentickým humorom. (Zdroj: Instagram Veronika Danajová)

#Veroniku Danajovú si už prostredníctvom Tik Toku a jej vtipných videí obľúbilo tisíce fanúšikov. Aké boli jej začiatky, čo je tajomstvom jej úspechu a ako vlastne vníma celú túto platformu? Ak sa chceš dozvedieť, čomu všetkému sa venuje vtipná a šikovná Veronika, tak určite čítaj!


Influencerka a fotografka Ema Fajnor: Chcem byť milovaná, rešpektovaná a platená za to, kým som


Veronika, tvoj Tik Tok má viac ako 220 tisíc followerov. Ako tvoja cesta na Tik Toku vlastne začala?

Jednoducho. Počas prvej karantény som si stiahla TikTok. Vždy ma bavilo tvorenie a keď som sa dozvedela, že táto aplikácia nie je iba čisto hudobná, ale dá sa tam svojím spôsobom vytvoriť príbeh, okamžite som si ju obľúbila. Ja som vždy chcela robiť videá, ale nikdy som si nenašla to svoje. Na TikToku som, ako mnoho ľudí, chcela začať trendami. Ale neskôr som zistila, že tie sa tak nechytajú. Predsa len to bolo iba kopírovanie niečoho, čo už natočil niekto iný. No a potom som našla pár ľudí, ktorí robia scénky na rôzne situácie. Skúsila som aj ja niečo také natočiť a tento štýl sa prekvapivo páčil publiku aj mne.

@pivospenou

Aj u Vás je to tak?😳 sledujte ma aj na instagrame: PIVOSPENOU ❤️

♬ Blue Blood – Heinz Kiessling & Various Artists

Odkiaľ berieš nápady na tvoje vtipné videá?

Väčšinu z nich napísal sám život. Snažím sa hlavne nachádzať také udalosti, ktoré si každý zažil, aby sa v tom sledovatelia našli. Či už taká klasika s kamarátmi, rodičmi alebo v škole. Vždy sa tam snažím dať pointu, kde si divák povie, že presne toto isté sa mu už niekedy stalo. A vždy sa tomu, samozrejme, snažím dať aj nejaký komediálny podtón.

@pivospenou

Stalo sa Vám to niekedy?😳 Sledujte ma aj na ig: PIVOSPENOU

♬ Blue Blood – Heinz Kiessling & Various Artists

Veľká väčšina fanúšikov sa s tvojimi videami stotožňuje, nájdu sa ale aj takí, ktorí jednoducho potrebujú zanechať štipľavý komentár? Ako to berieš?

U mňa je to trochu diskutabilné. V komentároch mám hate málokedy. Možno v jednom z 40 videí sa nájde v komentároch nadávka, to nijako neriešim. Ale pokiaľ niekto napíše slušne svoj názor, s tým absolútne nemám problém. Posunie ma to dopredu, aby som tú chybu už nikde neopakovala. Takže, ak to tá osoba vyjadrí slušne, vecne a bez irónie, som za to rada. Pokúšam sa však robiť priateľský kontent. Nikdy v živote som vo videu nikoho neurazila, ani nič podobné, čiže aj tá druhá strana je ku mne úplne super.

Aký je ten správny recept na presadenie sa na TikToku? Čo fungovalo u teba?

Je to iba o tom, aby ste robili a tvorili to, čo vás naozaj baví. Taktiež som si prešla rôznymi druhmi videí, až kým som si našla taký ten svoj štýl. Netreba zopakovať od ostatných všetko, čo má dobré pozretia. Ku každému sa hodí a ide mu dobre niečo iné. Niekto napríklad dobre rozpráva strašidelné príbehy alebo nejaké príhody, čo sa mu v najbližších dňoch stali. Napokon aj tí ľudia, ktorým to vyskočí vo for you page, pocítia, či to daná osoba robí iba preto, že to robí každý druhý, alebo je v tom prirodzená.

Okrem TikToku sme zahliadli aj tvoj YouTube kanál. Baví ťa aj táto scéna? Je ťažšie získavať popularitu na tejto platforme?

YouTube je v tomto celkom rozdielny. Nečakám, že budem mať na videách na tejto sociálnej sieti státisíce pozretí. YouTube som rozbehla najmä preto, že to bol taký môj menší sen už odmalička. Viackrát som už aj začala, ale po prvé som nemala techniku, nemala som čo natáčať a bála som sa aj okolitých názorov. Teraz ma to už prešlo, skôr ma mrzí, že som sa vtedy nechala ovplyvňovať názormi ostatných.

Čomu sa venuješ vo svojom voľnom čase a ako vyzerá tvoj bežný deň?

Málokto to o mne vie, ale odjakživa rada píšem. Vlastne mi aj v osemnástich rokoch vydali v jednom vydavateľstve knižku, čo beriem ako neskutočný úspech a posun vpred. Písanie je úplne iné ako tvorba videí. Tu človek nemá žiadne hranice a môže si doslova vytvoriť ďalší svet. Dá sa do toho popísať viac emócií, ktoré vo videu ťažko ukážeme. A čo sa týka toho bežného dňa? Ako kedy. Niekedy škola, niekedy brigáda a niekedy zbehnem napríklad s partiou opekať. A pomedzi to sa „hrám” s videami. Častokrát medzi školu a kamarátov vsuniem natáčanie, niekedy tým trávim pokojne celé dni a v noci, keď všetci spia a je pokoj, to všetko strihám.

Ako na tvoje TikTok videá reagovalo tvoje najbližšie okolie?

To je u mňa dosť zábavná kategória celkovo. Pamätám si, ako sa o tom pred približne polrokom dozvedela moja mama a tá to nezobrala najlepšie. Najskôr bola na mňa nahnevaná, že to točím o nej. Vysvetľovala som jej vtedy, že je to iba rola, plus všetko z toho, čo som kedy natočila, tak si zažilo nesmierne veľa ľudí. Keby som to mala aj ja brať rovnako, tak v každom videu práve seba ukazujem neschopne a drzo. Čo sa týka kamarátov, každý reagoval inak. Niektorí z toho boli so mnou nadšení, niektorí berú doteraz TikTok ako aplikáciu pre deti. No a nájdu sa aj takí, ktorí so mnou mesiace (možno až roky) neprehovorili, a teraz, keď vidia u mňa nejaké úspechy, tak sa ozvú.

Na svojich videách pôsobíš ako veselá optimistka. Si taká aj v skutočnosti?

Väčšinou áno. Neviem, čo je teraz za obdobie, či to kvôli všetkým opatreniam alebo kvôli tomu, čo sa deje celkovo vo svete. Plus ma čaká skúškové, tak by som celý ten pesimizmus hodila na to. Inak som totálny flegmatik s optimistickou vsuvkou. Nerozumiem ľudom, ktorí si všetko berú k srdcu, všetko vidia čierno. Život je fajn, ale človek si ho musí vedieť zariadiť. Naplniť ho aktivitami, ktoré človeka najviac bavia a potom nevidím dôvod myslieť negatívne. Veľa ľudí by povedalo, že sa mi to ľahko hovorí. Vyzerám byť večne šťastná, ale tiež som si prešla rôznymi obdobiami a práve tie aktivity, ktoré ma najviac bavia, ma z toho, môžem povedať, dostali (úsmev).

Aký vzťah máš k pojmu tiktoker? Myslíš si, že ho spoločnosť v dnešnej dobe vníma zbytočne kriticky?

TikTok všetci vidia ako sociálnu sieť, ktorej sa posmievajú a je iba pre jednoduchších ľudí. Ale málokto vie, že sa tam dá nastaviť, čo chcete sledovať. Teraz to vnímam tak, že je to niečo nové, možno aj preto tiktokerov vnímajú ľudia týmto spôsobom. Tiež to môže byť tým, že človek, keď si stiahne TikTok, ponúka mu to úplne náhodné videá. A keď vidí iba tie, ktoré sú mimo jeho vkusu, úplne chápem, že všetkých hádžu do jedného vreca. Verím, že teraz, keď sa to začalo po Slovensku rozširovať, nebudú sa na to ľudia pozerať tak zle.

Máš nejaké plány do budúcna, na ktoré sa na tvojom TikToku a YouTube môžeme tešiť?

Nedávno som začala tvoriť sériu zo škôlky, s ktorou chcem určite pokračovať. Jednak to všetkých baví, ale môžem tým aj popísať celý život hlavnej hrdinky, ktorý sa bude, samozrejme, aj po tej škôlke ďalej vyvíjať. Je to taký projekt, ktorému sa chcem určite teraz venovať viac. Páči sa mi, že viac videí na seba nadväzuje, nie je to iba jedno video, na ktoré sa časom zabudne. Možno časom vyjdú aj ďalšie „seriály”, ale to je ešte ďaleko. YouTube zatiaľ neberiem tak vážne. Ale nevidela som veľmi často, že by niekto tak ako ja skúšal rôzne recepty z TikToku – ako to v skutočnosti vyzerá, chutí a koľko to trvá robiť. Potom budem pravdepodobne riešiť nejaké hry. Najmä Minecraft, keďže pri ňom mnoho ľudí začínalo. Som milo prekvapená, ale aj ten môj má dobré ohlasy.

Páčil sa ti dnešný rozhovor s Veronikou? Pre ešte viac noviniek sleduj Hashtag.sk!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame