TikTok highlighty: Užitočné lifehacky pri cestovaní aj otravné otázky rodičov

TikTok

TikTok ti vždy ponúka veľa zábavy aj užitočných informácií (Zdroj: Freepik/lookstudio)

#TikTok sa stále teší svojej obľube. Každý týždeň ti v rámci našej novej rubriky ponúkneme výber tých najzaujímavejších alebo zábavných noviniek alebo profilov, na ktoré sme narazili. Si zvedavý, čo sme si posledné dni išli?

Cestovanie s príručnou batožinou

Ak sleduješ cestovateľské profily na sociálnych sieťach, určite poznáš milú žienku, ktorá si v online priestore hovorí Janka Travelhacker. Na jej profile tento týždeň pribudlo video, ktoré musíš vidieť najmä vtedy, ak sa chystáš cestovať nízkonákladovkou!

Problémové zbalenie sa do príručnej batožiny sa týka najmä báb, no využiť ho môžu aj chalani. Janka ti poradí, ako mať dostatočnú zásobu čistých vecí, a zároveň neťahať so sebou polovicu domu. Tak čo, skúsiš pri najbližšom balení sa otestovať aspoň jeden z jej tipov?

@janka_travelhacker 🧳 Ako cestovať iba s príručnou batožinou a mať dosť oblečenia? 🤔 Ak sa vám pravidelne stáva, že z dovolenky prídete s polovicou čistého oblečenia, pozrite si video. Dávam vám tipy, ako si správne vybrať outfity na cesty. 👗👚🩳 S príručnou batožinou 🎒 cestujem roky a nikdy sa mi nestalo, že by som si nemala čo obliecť. 🤗 Vďačím za to týmto pravidlám: 1️⃣ PRAVIDLO CHECKLISTU  👉🏻Peedtým, ako sa idem baliť, si spíšem, koľko čoho potrebujem. 2️⃣ PRAVIDLO TROCH OUTFITOV 👉🏻Každý kúsok oblečenia mi musí pasovať aspoň do 3 outfitov, inak zostáva doma + si vyberám oblečenie z látok, ktoré nesmrdia už za prvé 2 hodiny nosenia. Super je mať 1-2 tričká z merino vlny. 3️⃣ PRAVIDLO VHODNEJ OBUVI 👉🏻Vyberám si pohodlnú a univerzálnu obuv – na letnú dovolenku si beriem jedny ľahké tenisky, jedny sandále a šľapky k bazénu. 4️⃣ PRAVIDLO TRI VECI VON 👉🏻Na konci balenia vytriedim 3 kúsky oblečenia, ktoré potrebujem najmenej – ak bude najhoršie, dokúpim si (toto sa mi však nestalo ani raz). Verím, že ak pri balení sa na najbližší výlet aplikujete tieto triky, výrazne vám to ušetrí miesto v batožine. 🙏🏼 Ak máte svoje #vychytávky na #balenie ♬ original sound – Janka Travelhacker

Farebná typológia očí

Šikovná make-up artistka z Čiech Soňa Smith sa na svojom TikToku venuje radám ohľadom líčenia, sledovateľom prináša recenzie na obľúbené produkty či inšpirácie na rôzne make-up looky. Nás zaujalo video, v ktorom vysvetľuje farebnú typológiu očí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST našli sme najlepší čokoládový croissant: A nie je to známy 7 Days!

Podľa farebného spektra ťa naučí, aké tóny očných tieňov budú dokonale pasovať k tvojej farbe očí. Ak však už vieš, ktoré odtiene ti svedčia, pozri sa na jej profil, kde nájdeš inšpirácie (okrem iného) aj na festivalové make-up looky!

@sona_s.m.i.t.h Jakou máš barvu očí ty? 😍 #makeup #liceni #makeuppodlebarev #makeupforblueyes #makeupforgreeneyes #makeupforbrowneyes #barevneschema ♬ původní zvuk – Sona Smith Make-up

Keď sa predá viac leteniek, než je voľných miest

Opäť ďalší z radov cestovateľov. Kto by nepoznal Milana Bez Mapy? Tohto travel blogera musíš sledovať, ak sa chceš naučiť cestovať bez komplikácií! Búra najväčšie mýty cestovateľov a inak to nebolo ani vo videu z posledného týždňa.

Vedel si o tom, že aerolinky predávajú viac miest pre pasažierov, než sú jedným letom schopné prepraviť? Milan ti vo videu poradí, na čo máš nárok v prípade, že ti nebude umožnené nastúpiť do lietadla, prípadne bude tvoj let zrušený.

@milan_bezmapy ⛔ Aerolinky predávajú viac leteniek ako majú sedadiel. Prečo? Rátajú s tým, že niekto zmešká let. Stalo sa vám? V novom dieli „Milan búra mýty“ si prečítajte čo robiť keď vás nepustia do lietadla kvôli overbooking a koľko si vypýtať doškodné. #milanbezmapy #milanburamyty #overbooking #emirates #ryanair #cestovanie #dnescestujem #dovolenka #dovolena ♬ sonido original – Milan Bez Mapy

Keď ťa otravujú otázky od rodičov

Denisa Vyšňovská alias DeDe je známa tým, že na sociálne siete točí krátke vtipné skeče zo života mladých ľudí. Tento týždeň nás pobavil jeden, ktorý pozná asi každý z nás. Veď koho by neotravovali opakujúce sa otázky rodičov? Nech svojich rodičov miluješ najviac na svete, určite vo videu nájdeš minimálne jednu otázku, ktorou DeDe trafila do čierneho.

@denisa.vysnovska Aké otázky od rodičov neznášate najviac? 🤭🙉😂 Instagram: denisa.vysnovska Youtube: Denisa Vyšňovská • • • #denisavysnovska #slovensko #cesko #protebe #preteba #zabavamusibyt #memeczsk #memecz #vtipnevideo #rodina #rodiciaadeti #rodiciaatiktok #zabava #srandamusibyt #zabavnevideo ♬ original sound – DeDe 🦋

Začiatok semestra sa blíži

Legendárny Fero Joke svojimi videami takisto baví slovenský internet približne od doby pandémie. TikTok algoritmy nám tento týždeň vyhodili jeden z jeho starších počinov, ktorý však pobaví všetkých študentov vysokých škôl. V prípade, že sa na vysokú školu od ďalšieho akademického roka ešte len chystáš, budeš aspoň vedieť, čo ťa čaká.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TikTok trend high-low ti zmení život: Si ready?

Fero vtipne podáva situáciu v živote študenta, ktorý sa zúfalo snaží vybaviť čokoľvek ohľadom štúdia, no panie na študijnom oddelení mu to vôbec neuľahčujú. Či sa tento skeč zakladá na pravde, už posúď sám!

@fero.joke Pridávam aj s titulkami. Pozdravujeme na šřtudijne oddelenie. #parody #fun #funnyvideos #studijneoddelnie ♬ original sound – fero.joke
 

Sleduj nás aj na TikToku

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame