Hovorí ti niečo TikTok trend SKIN CYCLING? Toto o ňom potrebuješ vedieť!

Ak uvažuješ nad tým, že tento spôsob starostlivosti o pleť skúsiš, poradíme ti základné veci, ktoré by si ti v kúpeľni nemali chýba (Zdroj: Freepik/freepik)

#Tento trend je považovaný za jeden z najkontroverznejších z celého TikToku! Nájdeš ho pod tagom #skincycling, a podľa vzhliadnutí je jasné, že je veľmi obľúbený. Ak si myslíš, že ide len o ďalší skincare trend, vyvedieme ťa z omylu. Je za tým totiž niečo viac – schválili ho dokonca aj odborníci, a má význam!

O čo ide?

Je to metóda, ktorú odporúča aj samotná zakladateľka trendu, dermatologička Whitney Boweová. Zjednodušene, ide o aplikovanie aktívnych látok do pleti strategickým spôsobom pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov.

Celá rutina obsahuje aj „rest days“, počas ktorých dopraješ pleti odpočinok od produktov. Táto metóda prerušovaného používania aktívnych zložiek je v dermo svete uplatňovaná už dlhšie. Výhodou je, že počas dní odpočinku má pleť čas na regeneráciu a oddych.

Čo k tomu potrebuješ?

Ak uvažuješ nad tým, že tento spôsob starostlivosti o pleť skúsiš, poradíme ti základné veci, ktoré by si ti v kúpeľni nemali chýbať. Zadovážiť si potrebuješ tri základné produkty, a to: exfoliant, retinoid a dobrú hydratáciu.

Ako exfoliant využi prípravky s obsahom BHA, prípadne AHA či PHA kyselín. Pomôžu ti k vyčisteniu pórov, odstráneniu odumretých kožných buniek a pleť hĺbkovo vyčistia. Po tomto kroku nezabudni na poriadnu hydratáciu!

Zástupcu z radu retinoidov reprezentuje napríklad retinol či retinal. O pleť sa stará tým, že pomáha k vypnutiu pleti, redukcií akné a predchádza tvorbe (aj tých prvých) vrások.

Produkt na hydratáciu môžeš zvoliť akýkoľvek obľúbený, no odporúčame ti zvoliť taký, ktorý neobsahuje zbytočne dráždivé zložky. Po týchto radikálnych krokoch v skincare potrebuješ pleť upokojiť, nie ešte viac rozdráždiť.

Režim cyclingu

Bežný režim cyclingu je nasledovný: prvý večer patrí exfoliácií, druhý retinoidom, tretí a štvrtý sú určené na regeneráciu. Po týchto štyroch dňoch môžeš proces, samozrejme, zopakovať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Túžiš po odvážnom a trendy účese? Je načase staviť na mikro ofinu a inšpirovať sa našimi tipmi

Deň 1: Prvá večerná rutina patrí pílingovému produktu. Pleť vyčisti, osuš a nanes chemický exfoliant. Po použití nezabudni na hydratáciu, ktorá je pri tomto kroku nesmierne dôležitá!

Deň 2: Dnes sú na pláne retinoidy. Ak máš suchšiu pleť, nanes si trochu hydratačného krému na citlivé oblasti tváre (okolo očí, nosa a úst). Zabezpečíš si tak ochranu pred podráždením pleti. Následne nanes retinoid na celú tvár. Ak tvoja pleť reaguje podráždením, skús tento krok do rutiny zaradiť spočiatku len raz za týždeň.

Deň 3 a 4: Počas dní regenerácie vynechaj oba predošlé kroky a zameraj sa len na vyživovanie a hydratáciu pokožky. Vďaka tomu sa pokožka zotaví a prijme z produktov všetko dobré. Vsaď na produkty s obsahom ceramidov, niacínamidov či probiotických zložiek alebo kyseliny hyalurónovej!

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame