Túžiš po odvážnom a trendy účese? Je načase staviť na mikro ofinu a inšpirovať sa našimi tipmi

Baby ofina nie je len najnovším módnym výstrelkom (Zdroj: Pexels/KoolShooters)

#Dlhá ofina je už out a mikro ofina, známa tiež aj ako „baby ofina“ je síce riskantným krokom, ktorý radikálne zmení celý tvoj image, no ak rada experimentuješ, tak na nič nečakaj! Uľahčí ti ranný styling, či sa už rozhodneš vytvoriť dojem rozhodnosti a extravagancie, alebo vsadíš na eleganciu a jemnosť. Ak ešte stále váhaš, možno ťa presvedčia tieto výhody a hviezdy, ktoré rovnako vsadili na neprehliadnuteľnú baby ofinu!

Mikro ofina má presnú dĺžku

Kto by si nepamätal ikonický look Audrey Hepburn vo filme Sabrina, ku ktorému nerozlučne patrí práve elegantná mini ofina. Od tohto momentu sa neustále vracala do kurzu, no nikdy nebola populárnejšou, ako je teraz!

Podľa Vogue ulahodila modelke Belle Hadid, ktorá mala nagélované mini kučery na fotení pre najnovšiu kampaň Marca Jacobsa. Jej dlhoročným fanúšikom je aj Zoë Kravitz a najnovšie ju v klasickejšom stylingu poňala na tohtoročnom Met Gala aj Emily Ratajkowski či Olivie Rodrigo. Nanovo tak dokázali, že legendárny trend je späť v plnej sile.

V čom sa „baby ofina“ líši od tej dlhej? Mini ofina by mala byť super krátka, výrazne odhaľujúca celé obočie, čím tak jednoznačne zvýrazňuje kontúry tváre. Či sa už za novým strihom vydáš ku kaderníčke, alebo veríš vo vlastné zručnosti, mikro ofina môže byť upravená mnohými spôsobmi.

Elegantné a ostré línie

Ak zvažuješ nový zostrih, no nechceš nič extravagantné, tak je tupá mini ofina v kombinácii s krátkymi vlasmi tou správnou kombináciou. Takto vytvorený look je elegantný, no prinesie ti vytúženú a zmenu vizáže, ktorá nebude až tak dramatická, ako pri úplne krátkom zostrihu. Jediné, čo na tento styling stačí, je rovný zostrih ofiny, siahajúcej asi centimeter nad obočím.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Barbie botox je jedným z najnovších hitov na TikToku: O čo vlastne ide?

Extrémne krátky zostrih pre odvážnych

Nesmierne krátka ofina rozhodne patrí k tým najodvážnejším účesom, aké si v živote mala. V prípade, že sa nebojíš zmien a chceš prekvapovať, siahni po čo najkratšom zostrihu. Musíš ale zvážiť aj typ svojich vlasov, pretože pri krátkej dĺžke je práca s tvarovaním vlasov pomerne náročná a veľmi pevné vlasy môžu nabrať vlastný a neočakávaný smer. Nezabudni si preto predom zaobstarať správne stylingové produkty, ktoré ti pomôžu pri tvarovaní účesu. 

Experiment s farbami

Baby ofina je svojráznym krokom sama o sebe, no tento krok môžeš povýšiť ešte na vyšší level, a to primiešaním farieb, ktoré k letu rozhodne patria! Môžeš siahnuť po kombinácii čiernej a bielej s nádychom gotickej estetiky, alebo ísť do jemnejších kontrastov.

Čo si myslíš o extravagantnej mikro ofine?

 

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk vogue.com
Odporúčame