Naše detstvo sme si bez nich nevedeli predstaviť: Pamätáš si na tieto legendárne sladkosti?

žuvačky

Bez tvrdych guľatých žuvačiek to nebolo ono. A čo, že boli bez chuti cUnsplash)

#Každý z nás mal v detstve obľúbenú sladkosť, ba dokonca, možno niekoľko maškŕt, ktoré miloval. Pri pohľade na plné regály v potravinách sme prosíkali rodičov, aby nám niečo kúpili. Niekedy to trvalo krátko, niekedy trochu dlhšie, no vo väčšine prípadov sme z obchodov odchádzali so sladkosťou v ruke. V tom horšom prípade naprázdno a s plačom.

Legendárne produkty, bez ktorých by naše detstvo nebolo detstvom, sa však z obchodov pomaly vytrácajú. Aj keď sme ich všetci milovali, spoločnosti ich jednoducho prestali vyrábať. Dôvody boli rôzne, od modernizácie výroby až po spory o značku.

Našťastie, toto nepostihlo všetky obľúbené dobroty. O to viac sa dnes potešíme, keď medzi desiatkami sladkostí v regáloch, stále nájdeme tie, pri ktorých si zaspomíname na detstvo.

Vlnky

Čokoládové, mliečne či citrónové. Pamätáš si ešte na chuť keksu Vlnky? Svojho času patrili k najlacnejším a zároveň najlepším sladkostiam, ktoré si v potravinách našiel. Nehovoriac o ich úžasnom tvare. Tenké oblátky zlepené veľkým množstvom krému miloval azda každý z nás.

Napriek ich popularite, sa po čase prestali vyrábať. Fanúšikovia legendárneho keksíka sa ale nedali a proti ukončeniu ich výroby bojujú aj petíciou. Bohužiaľ, zatiaľ márne. Spoločnosť Mondelez ich návrat na trh neplánuje.

Uverejnil používateľ Vraťte nám naše VLNKY Streda 7. septembra 2016

Guľôčkové žuvačky

Guľôčkové žuvačky sú klasikou, ktorú možno zohnať aj v súčasnosti. Lákavé farebné guľôčky, ktorých by si si najradšej do úst napchal rovno 5. Na pohľad vyzerajú skvelo, no pri žuvaní už také dobré nie sú. Po minúte, kedy sa snažíš rozžuť tvrdú guľatú hmotu, si už chuť žuvačky hádam ani nevychutnáš. Napriek tomu, sú návykové a dáš im šancu znova a znova.


Je Deva najlegendárnejšia slovenská sladkosť? Dievčatko v šatke sa na ľudí z regálov pozerá už desaťročia


Orion – Aero

Pamätáš si aj ty na skvelú chuť bublinkovej čokolády, ktorá ti doslova praskala v ústach? Ako malí sme tým boli úplne unesení, a preto sme sa čokolády Aero nedokázali nabažiť. Obyčajné čokolády tak išli rýchlo bokom a minimálne na krátky čas sme kupovali iba tú praskajúcu.

Uverejnil používateľ Miluju čokoládu! Pondelok 26. apríla 2010

Diskito hviezdičky

Malé a chutné diskito hviezdičky boli to, čo chcel dostať od rodičov k desiatej každý. Malinké kolieska so skvelým čokoládovým krémom v tvare hviezdy zaujali tiež vizuálne. Dobre vyzerali a aj chutili. Jednoducho, ideálna kombinácia.

Nanuky Calippo

K horúcim letným dňom bezpochyby patria nanuky Calippo. Farebné mrazené drte, ktoré bolo potrebné z obalu vysunúť, vyskúšal asi každý. Niekedy sme ich lízali, inokedy sme si z nich odhryzli, a potom nám mrzli ústa. Niektorí z nás si ich nechávali rozpustiť a následne vypili. Mňam!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Wijnand & Karlijn (@lionsonthemove),


Najobľúbenejší raňajkový nápoj všetkých detí: Legendárne Granko bol nápad za milión, o názve rozhodla súťaž


Cukríky Campino

Ani ty si nevedel odolať skvelej jahodovo-smotanovej chuti cukríkov Campino? Aj keď si si veľakrát povedal, že si dáš iba jeden, nikdy to pri jednom nezostalo. Väčšine z nás zachutili natoľko, že sme s jedením nevedeli prestať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Wisst ihr noch? (@wisst.ihr.noch),

Nápoj Trefa

Pamätáš si ešte na časy, keď ťa v školskom bufete mámili farebné sladené nápoje? Je možné, že išlo práve o nápoje Trefa. Ríbezľa, jablko, multivitamín či mnoho ďalších príchutí nechýbalo skoro v žiadnych potravinách. A nehovor, že ti táto sladká voda nechutila k desiatej viac ako čaj či minerálka.

Tang

Napriek tomu, že šumienka Tang nie je sladkosťou, k nášmu detstvu bezpochyby patrí. Mnoho druhov, skvelá chuť a nízka cena boli hlavnými lákadlami, prečo ľudia po Tangu siahali znova a znova. Niekedy nebola potrebná ani voda a samotnú šumienku sme ako deti jedli aj tak. Pár rokov dozadu sa aj jej výroba úplne zastavila. Avšak, dopredaj stále prebieha, a tak je celkom možné, že u svojej babky objavíš nejaký ten zabudnutý sáčok.

Aké sú tvoje obľúbené sladkosti z detstva? Ktoré z nich by si rád videl opäť v obchodoch?

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame