THROWBACK Zaspomínaj si na to, ako Strapo a DJ Wich poslali všetkých do pi*e

Keď Strapo a DJ Wich poslali všetkých do...(Zdroj: YouTube.com/DJ Wich)

#Dnes si v našej rubrike Throwback pripomenieme skladbu, o ktorej sa dá pokojne napísať, že dodnes nemá obdoby. Áno, v priebehu rokov sme boli svedkami rôznych originálnych trackov, ale feat, o ktorý sa v roku 2016 postarali DJ Wich, Strapo a s nimi aj Hrdlorez Boris, je tak originálny, že si ho ľudia idú dodnes. Nejdeme zbytočne zdržovať, poďme rovno na to. 

Konkrétne bude reč o tracku „Choďte šeci do p*če“, ktorý uzrel svetlo sveta už takmer 8 rokov dozadu, pričom k dnešnému dňu sa môže na platforme YouTube pochváliť viac ako 14 miliónmi views, čo je v českých a slovenských končinách viac ako výborná vizitka. DJ Wich sa postaral o vynikajúci beat, pričom Strapo zabezpečil slohy, v ktorých môžeme konštatovať, že poriadne naložil. Tento track je populárny dodnes, potvrdzujú to komentáre pod videom, v ktorých ľudia diskutujú a v roku 2024, čo je rozhodne cenné zistenie. Inak, to je odporúčanie do budúcna, keď si zapnete na YouTube staršiu skladbu, odporúčame pozrieť si, či o nej ľudia píšu aj v súčasnosti, pretože neraz sú to skutočne vtipné debaty užívateľov a môžeš sa zasmiať.

Nadčasová záležitosť

DJ Wicha so Strapom dopĺňa Hrdlorez Boris, ktorý má originálny hlas aj flow, pričom ho môžete poznať aj zo Strapovej sólovej tvorby. Každopádne, táto kombinácia je úderná, pričom samotný text má obrovský spád a nebudeme si klamať, so Strapovými tvrdeniami z tohto songu sa rozhodne dá stotožniť. Ruku na srdce, kto nechcel aspoň raz v živote poslať všetkých v konkrétnom okamihu do p…? Myslíme si, že odpoveď na túto otázku je viac ako jednoznačná. Koniec koncov, to je téma na osobitnú debatu, ktorú teraz nebudete zbytočne rozmazávať. Povedzme to tak, že námet tohto songu je nadčasový a bude aktuálny asi vždy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Future sa objavil na bonusovom tracku u Nicki Minaj: Rapová kráľovná má novinky

 

Dve rapové scény v jednom klipe

Samotná skladba je super, ale ešte ďalej ju posiela videoklip, na ktorom si všetci zainteresovaní dali poriadne záležať. Ako by sme to opísali? Nuž, ak si náhodou video k tomuto tracku nevidel, pozrite si ho a najlepšie bude, ak si ho pozrieš niekoľkokrát. Koľko známych osobností z tohto songu vieš vymenovať? Na „Choďte všetci do p.če“ sa stretlo naozaj viacero zvučných mien, pričom celé je to urobené jedinečným spôsobom, aký sa predovšetkým v našich končinách často neobjavuje. Tvorcom preto patrí palec hore, pravdou totiž je, že keby to nebolo tak jedinečné, tak by sa o tom po niekoľkých rokoch už toľko nehovorilo.

Áno, je to banger, ktorému je ťažké niečo vytknúť. Možno menej ľudí vie, že skladba je súčasťou producentského albumu DJ Wicha, ktorý bol publikovaný v roku 2016 a nesie názov Veni, Vidi, Wich. V istom ohľade to bol riekopnícky projekt, pretože dovtedy sa na Slovensku a v Českej republike príliš nenosilo, aby producenti mali vlastné hudobné projekty. Bolo to v istom ohľade precedensom, pričom ak si pozrieš počet producentských albumov od tohto momentu a pred týmto albumom, zistíš, že rozdiely v štatistikách sú skutočne markantné. Nečudo, že DJ Wich ukázal viacerým svojim kolegom cestu, nie nadarmo ho označujú za jednu z TOP producentských legiend SK a CZ rap game.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame