#Album Medusa z roku 2019 sa v roku 2020 dočkal svojho pokračovania, ktoré je ešte modernejšie a prepracovanejšie. Práve takto by sme úplne v skratke definovali tento projekt. V súčasnej dobe je na československej scéne pretlak rapových interpretov, ktorí takpovediac bojujú o poslucháča a častokrát musia ísť aj do polôh, v ktorých sa necítia úplne komfortne a to len preto, aby zaujali. Toto rozhodne NIE JE prípad Sergeia Barracudu, ktorý má verné publikum a ktorému jeho hudobný posun maximálne sedí a je cítiť, že sa v týchto polohách cíti príjemne aj on sám. Práve to mu umožňuje tvoriť stále lepšie a lepšie veci a zároveň ísť s dobou tak, aby jeho hudba v rámci hudobného posunu znela stále adekvátne. Presvedčil nás o tom aj v roku 2020, kam sa vrátime v dnešnom throwbacku!
Neviem ako vy, ale ja mám pocit, že zo Sergeia ide veľká pohoda a úprimnosť, vďaka čomu ma jeho hudba stále baví. Týmto by sme postupne prešli k samotnému projektu Medusa II.
Druhá časť Medúzy
Samotný album má 9 skladieb, ktoré dokopy tvoria 32 minút. A práve to je prvá vec, ktorú by sme chceli vyzdvihnúť hneď na začiatok. Mnohí interpreti pri vydaní albumu často stavia na kvantitu a ich diela sú 16-18 skladbové „maratóny“, čo v konečnom dôsledku môže (ak nejde o fakt kvalitného a rôznorodého interpreta) výrazne uškodiť, pretože to ľudia do konca skrátka nedopočúvajú. Aj keď práve pri Sergeiovi by mi viac skladieb vyslovene nevadilo, zvolený počet maximálne kvitujeme. V deviatich skladbách interpret dokázal povedať všetko, čo na danom projekte povedať chcel, je to dobre počúvateľné a konečný dojem bol za nás vtedy viac než pozitívny.
Mnohí určite od projektu pred štyrmi rokmi čakali nával newschoolového egotripu, ale Sergei mal vtedy obdobie, z ktorého sa potreboval istým spôsobom vyrapovať, čo v niektorých skladbách cítiť. V trefných linkách často opisoval aj svoje pocity, hovoril o tom, čo prežil a čo má rád. Skrátka, do bez debaty skvelého moderného zvuku vsunul Sergei kúsok seba a album bol viac osobný, ako čakali mnohí vrátane nás. Z Barracudu hovorili životné skúsenosti a v jeho názoroch sa našiel určite nejeden poslucháč.
Super hostia
Sergei je v newschoolovom zvuku doma, čo opäť potvrdil aj na tomto počine. Zároveň sa ostravský jazdec nebojí experimentovať, či už v rámci osobného štýlu, ale aj zvuku, flowu a celkovej hudobnej stránky. Ďalším obrovským plusom projektu Medusa II je výber hostí, ktorý býva často pri konečnom hodnotení kľúčový. Hostia by mali album obohatiť, doplniť autora a dodať mu ten pomyselný finálny efekt. S radosťou ti tu môžeme napísať, že tu sa to podarilo. Menovite Dokkeytino, Ektor, Pil C, Rytmus a Kitana Savage.
Ak by sme mali byť viac osobní, najviac nás baví feat s Pil Cim na tracku „Déšť“ a s Ektorom na tracku „Kouř“. Hľadať však svojho víťaza zmysel nemá, nakoľko všetci zúčastnení svoje úlohy splnili na výbornú.
Záverečné zhrnutie
Ak by sme mali tento album na záver stručne zhrnúť, napísali by sme, že ide o pomerne osobné dielo s výbornými hosťami, moderným zvukom, údernými a trefnými linkami, prirovnaniami a ideálnou minutážou! Aký domáci či zahraničný rapový album by sme si podľa teba mali pripomenúť nabudúce? Napíš nám do komentárov!
Zdieľať na