THROWBACK Pamätáš si na poľsko-slovensko-anglicko-nemecký banger s Rytmusom?

Rytmus

Pamätáš si tento track s Rytmusom? (Zdroj: Youtube.com/StoproRap)

#Istotne už aj ty veľmi dobre vieš, že deň čo deň sa snažíme, aby sme ti prinášali veci, ktoré len tak ľahko inde nenájdeš. S tým súvisí tvorba nových rubrík a konceptov, pri ktorých sa neustále snažíme sa posúvať vpred. Vďaka tomu vyšli rubriky ako Analyzujeme texty či Na prvé počutie. Okrem nich tu pomerne často v poslednej dobe máme aj rubriku s názvom THROWBACK, kde si vždy radi zaspomíname na niečo, čomu sa bbu´d nedostalo toľko pozornosti, koľko by sa podľa nás malo… Alebo to jednoducho z hociakého dôvodu stojí za pripomienku! Podstatou dnešného článku bude návrat k takpovediac zabudnutému tracku, o ktorom by si rozhodne mal vedieť, ak ho nejakým nedopatrením nepoznáš!

Poriadne medzinárodný banger

Dnes bude reč o skladbe „Sobota“, na ktorej sa stretlo niekoľko poľských raperov, je tam počuť aj nemecký rap a v neposlednom rade tam má svoje miesto aj jediný a jedinečný zástupca slovenského rapu Rytmus. Niekto by mohol tvrdiť, že táto skladba nemá príliš veľkú výpovednú hodnotu, ale po takmer 15 rokoch má na platforme YouTube približne 8.5 milióna pozretí a predovšetkým u našich severných susedov bola svojho času poriadnym bangrom. Poď si tento naložený klip spolu s nami vychutnať aj ty!

Nechýba ani humor

Rytmusova sloha je síce plná vulgarizmov, ale treba ju brať s nadhľadom, tento track je celý ladený tak, aby si na pár minút vypolmozog a nič nebral vážne. Rýmy, nad ktorými sa niektorým možno trochu zastaví myseľ, dotvára takpovediac svojský videoklip. Prečo práve táto skladba? Nuž, myslíme si, že existuje veľa ľudí, ktorí pravidelne sledujú slovenský či česky rap… Ale tento track ich pozornosti ušiel. Nečudo, veď aj Rytmusova sloha je medzi poľsko-nemecko-anglickým rapom poriadne schovaná. Keď sa k nej už dostaneš, tak si ju pustíš ale minimálne dvakrát, pretože na prvé počutie ti toho asi veľa ujde!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Zaspomínaj si na časy, kedy slovenskému rapu vládol Čistychov!

Celkovo sa na tracku s názvom „Sobota“ podieľala táto zostava – stoprocent 2gośc, Kool, Savas, Gural, Wall-e, Rytmus a Bigz, pričom o skladbu sa produkčne postaral Matheo. A prečo si Poliaci vybrali práve Rytmusa? Možno to vieš, možno nie, ale slovenská hudba (nielen rap) je v Poľsku veľmi populárna. Mohol by si sa opýtať napríklad slovenskej skupiny No Name.

Do komentárov k článku nám môžeš pokojne napísať názvy skladieb zo slovenského či českého rapu, ktoré sú podľa teba zabudnuté, respektíve ušli zraku väčšiny rapových poslucháčov a ty si myslíš, že by sa patrilo, aby boli pripomenuté. Tvoje príspevky sa pokúsime pri ďalšej časti brať do úvahy. Tešíme sa na všetko, peace!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame