THROWBACK Nie je návod ako žiť: Keď sa DMS spojili na tracku s Richardom Müllerom

DMS

DMS na feate s Richardom Müllerom (Zdroj: YouTube.com/DMS RECORDS)

#Keď sme uvideli oznámenie tohto featu, boli sme iba takí, že… Čooo? To sme si ešte nevedeli predstaviť spoluprácu DMS s Richardom Müllerom. Jedna z najobľúbenejších rapových crews na Slovensku totiž v závere roka 2021 zverejnila cover a tracklist ich očakáveného albumu #HUHU, ktorý priniesol aj skladbu s názvom „Áno“. Poď si na ňu zaspomínať spolu s nami!

Boj o titul najlepšieho albumu bol v tom čase v slovenskom rape naozaj extrémne vyhrotený. Svoje albumy totiž takto v závere roka vydával Kali, nový projekt vydal aj Kontrafakt a samozrejme sme sa vtedy dočkali aj extrémne očakávaného projektu #DMSHUHU. Separ, Dame i Smart sa o tomto albume vtedy vyjadrovali ako o ich dovtedy najlepšom projekte, pričom fanúšikovia podľa ich slov vôbec neboli pripravení na to, čo tento album mal priniesť. A aj takto po dvoch rokoch môžeme spätne potvrdiť, že na také veci sme naozaj ready neboli! Zároveň sa taktiež nechali počuť, že pokiaľ sa na nám páčilo PREPÁČTE, tak tentokrát si naozaj prídeme na svoje. A my sme si vtedy aj fakt prišli!

DMS ako poriadni punkáči

Čo sa týkalo tracklistu albumu #HUHU, tak sme dostali nádielku 16-tich trackov, ktorých názvy boli už tradične vesmírne ďaleko. Zároveň aj čo sa týka spoluprác, tak Separa, Dameho a Smarta sme nepočuli ani tak veľmi zrovna s rapermi, ako s naozaj nečakanými hosťami. Na vydarenej bombe „Rampa“ sa ukázala kapela Horkýže Slíže, pričom tí neboli jedinou vychytávkou. DMS sa totiž na albume #HUHU spojili aj s obľúbenou dvojicou Kuky Band alebo dokonca aj práve so spomínaným Richardom Müllerom! 

Obal očakávaného albumu #HUHU od DMS bolo možno tiež trochu prekvapením… I keď vlastne chalani zostali v podstate verní svojej náture. Punkáčmi sú totiž odjakživa a s tým sa ich rapová tvorba ani trochu nebije. Ba možno práve naopak, keďže tieto dva žánre majú najmä z kultúrneho hľadiska určite veľa spoločného. Predpredaj albumu sa spustil na Separove narodeniny, čo je v podstate skoro presne dva roky dozadu, keďže Strýko oslavuje svoje narodeniny 18. novembra!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Bridge Wars v hip-hope: Pokračovanie legendárneho hip-hopového beefu

Aktuálne tu máme rok 2023, kedy sme sa dočkali sólo albumov aj od Separa, aj od Dameho. Smart nás zároveň potešil svojou producentskou tvorbou, pričom už pomaly vyzeráme spoza rohu na to, kedy sa od tejto výbornej trojice dočkáme ďalšieho spoločného projektu. Ty by si si isto spoločne s nami nové DMSko na spoločnom albume vypočul, všakže? Keby sme sa niečo dozvedeli, určite ti dáme vedieť! Snáď to bude už čoskoro!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame