THROWBACK Nerieš čoskoro vydajú nový album: Spomínaš si na ich hit „Všetky ho*ná“?

Nerieš

Zaspomínaj si na jeden z najväčších hitov od Nerieš (Zdroj: YouTube.com/NeriesOfficial)

#Máme tu posledný víkend mesiaca marec a spoločne s ním tradične aj ďalšie diel našej veľmi obľúbenej rubriky THROWBACK. Dnes bude reč o dvoch Matejoch. Konkrétne o Matejovi Strakovi a Gabryellovi, členoch skupiny Nerieš, ktorí v súčasnosti patria medzi najkvalitnejších interpretov slovenského rapu. Dvojica si pre nás už na apríl chystá svoj nový album s názvom Hello a my sme si pri tejto príležitosti rozhodli zaspomínať si dnes na track, ktorý v istom ohľade lemuje úvod ich kariéry. Vyšiel totiž v čase, kedy sa kariéra týchto dvoch chalanov ešte len rozbiehala. 

Aj cez všetky…

Nachádzame sa v lete 2015 a Matej S. s Gabryellom dávajú von track, ktorý sa volá „Všetky ho*ná“. Vtedy nemali ani len zďaleka takú podporu fanúšikov akú majú dnes. Rozbiehali sa, tvorili, pretože ich to bavilo a tušili, že môžu preraziť, pretože kvalitu mali už vtedy. Túto skladbu si na video platforme YouTube pustilo k dnešnému dňu viac ako 5,4 milióna ľudí, čo vôbec nie je číslo na zahodenie. Keď hviezda Nerieš nabrala spád, fanúšikovia si dohľadávali ich skladby aj spätne. To samo o sebe o niečom svedčí, no nie?

Existovalo obdobie, kedy boli priaznivci vyslovene hladní po nových trackoch od Nerieš, preto ako spomíname, išli aj do minulosti a hľadali, čo by ich mohlo zaujať. Dopyt predbehol v tomto prípade ponuku, ako zvyknú hovoriť ekonómovia.

Jeden z najväčších hitov

Zaujímavosťou je, že produkčne sa o túto skladbu postaral Maiky Beatz. Dodnes jeden z najviac skúsených a najviac ostriešaných tvorcov beatov v našich končinách. K tomu dodajme jednoduchý, ale veľmi autentický videoklip, ktorý dotvára celkovú atmosféru tejto skladby. Dozvedáme sa v nej, čím si museli Nerieš prejsť, že neraz rozmýšľali nad tým, že sa na všetko vykašlú a zabalia to. S odstupom času, je veľmi dobré, že zabojovali, že neskončili, a že pokračovali ďalej. Boli by sme totiž ukrátení o dvoch umelcov, ktorí majú veľkú kvalitu a talent.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Radikal Chef sa odsťahoval z Prahy a uvaril nám aj čerstvý drillový banger!

Najlepšie na tomto tracku sú práve autentické prehovory o príbehu chalanov. Emóciu to posúva do úplne iných reálí. Dodajme, že o kameru sa postaral Dušan Krajčovič, pričom sladba „Všetky ho*ná“ sa nachádza na ich výbornom albume s názvom Minimal. Napokon sa presadili a ako píšeme, patria k tomu najlepšiemu, čo nielen slovenský, ale aj československý rap ponúka. 

My už dnes vieme, že hneď teraz v apríli nás od Neriešákov čaká nová nálož hudby v podobe nového albumu a my sa už teraz fakt tešíme. Boli sme v uplynulých dňoch aj na jeho oficiálnej listening session, pričom rozhodne ti môžeme pvoedať, že je sa na čo tešiť! Keď už bude teda samotný projekt vonku, určite ti ho radi priblížime bližšie, do tej doby užívaj!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame