Throwback na to, kedy ožila LEGENDA z Petržalky: L.U.Z.A. v roku 2015 vydala klenot

LUZA

Throwback na album LEGENDA (Zdroj: YouTube.com/L.U.Z.A.)

#Písal sa mesiac november v roku 2015, kedy sa stalo niečo, v čo mnohí skalní fans v tom čase už možno ani nedúfali. Po rokoch sa totiž opäť spojila dohromady legendárna bratislavská rapová skupina, ktorá písala históriu tohto žánru v našich končinách. My sme sa ti preto dnes po takmer ôsmych rokoch rozhodli priblížiť album LEGENDA od skupiny L.U.Z.A.. Zaspomínaj si teda s nami aj ty a čítaj ďalej!

3 mená, 4 písmená

Z tých starších fans domáceho rapu pravdepodobne väčšina túto legendárnu trojicu veľmi dobre pozná. Čistychov, Slipo a Hajtkovič sa dokopy dali ešte v roku 1995, pričom tvorili základné piliere našej slovenskej rapovej scény aj spoločne s ďalšou legendárnou crew a to Drvivá menšina. Spolu ako Názov stavby vytvorili nesmrteľné skladby, na ktorých vyrastal a učil sa rapovať aj tvoj obľúbený raper.

L.U.Z.A. má na svojom konte kultový album 3 mená, 4 písmená, ktorý vyšiel v roku 2007 a rovno sa stal aj rapovým albumom roka. A je skutočne asi len veľmi málo ľudí, ktorí by nepoznali track „Večer s Lúzou“!

Návrat legendy

V roku 2015 naše srdiečka zaplesali, keď sme sa dozvedeli, že táto trojica sa dáva opäť dohromady, aby si pre nás pripravila svoj nový album. Ten už niesol spomínaný názov LEGENDA a ten bol naozaj všetkým, čo sme od chalanov mohli čakať. Doručili nám solídny tracklist 17 kvalitných trackov + jedného bonusu na záver, ktorý prišiel v podobe skladby „Posledný výstrel“, kde sa predstavili zároveň aj Šegi100, Bacil a DNA z Drvivá menšina. Promo albumu začalo naplno s jednou z najsilnejších skladieb albumu a to klipom na výbornú vec „Priamo z Petržalky II.“, ktorá perfektne načrtla nielen všetku tú nostalgiu, ale zárove§ aj novú éru.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Prečo by si mal ísť na festival Hudba Žije na Domaši? Máme odpoveď

Čo sa týka ostatných klipov, L.U.Z.A. vydala klip na skladbu „Minimal“, ktorý tvorili zábery z vtedajšieho oficiálneho tour k tomuto albumu. Krst albumu prebehol 20. februára 2016 v bratislavskom Nu Spirit Clube, kde sme mali to šťastie dostať sa aj my sami a tá atmosféra rozhodne stála za to. Staré hity, nové bomby, hostia, jednoducho skvelá udalosť v preplnenom klube, na ktorú radi spomíname.

Jednou zo špecialít tohto albumu bol aj klip na skladbu „S kým si“, kde si L.U.Z.A. pozvala Kontrafakt. Tento vizuál totiž vznikol v hre GTAV a išlo o veľmi zaujímavý počin, ktorý pokojne mohol dostať aj viac pozornosti. Čo sa týka ostatných hostí na albume, tracklist bol naplnený skutočne samými zvučnými menami. Na featoch sa predstavili ľudia ako Miky Mora, Igor Kmeťo ml., Mišo Biely, Supa, Separ a samozrejme teda aj ten spomínaný Kontrafakt.

Zostáva nám len dúfať, že tak ako sa L.U.Z.A. spojila po rokoch na albume LEGENDA, tak sa to ešte niekedy zopakuje! Na ktorý kultový album z našej rapovej scény by sme si mali zaspomínať najbližšie?

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame