THROWBACK Keď si Ego zahosťoval u Paulieho Garanda na výbornej hymne „Oddanost“

Ego

Spomienka na track "Oddanost" (Zdroj: YouTube.com/tynikdy)

#Čas zase raz solídne pokročil a za oknami už máme vonku február. Tento rok zase letí ako z rýchlika, ale každopádne my tu pre teba máme ďalší diel našej nepravidelno pravidelnej rubriky THROWBACK, v ktorej sa venujeme skladbám zo slovenského a českého rapového spektra, ktoré už síce možno nie sú až taK aktuálne, no napriek tomu stále stoja za to, aby sme si ich spoločne pripomenuli. Dnes bude konkrétne reč o spolupráci dvoch skúsených raperov, konkrétne Paulieho Garanda a Ega. Možno už tušíš, o aký track ide.

Nič iné ako kvalita

Paulie Garand aj Ego majú za sebou viacero spoločných vecí a môžeme konštatovať, že už keď sa objavia na tracku obaja, je to naozaj kvalitné. Iné to nie je ani v prípade skladby „Oddanost“, o ktorej bude reč dnes. Poďme sa preto spoločne vrátiť do záveru roka 2018, konkrétne do novembra, kedy tento song uzrel svetlo sveta na videoplatforme YouTube. Skladbu ti sem samozrejme pripájame, aby vám mohla pri čítaní ďalších riadkov hrať.

Obdobie albumu DANK

Vrátili sme sa teda necelých 6 rokov do minulosti a obdobie, kedy bol aktuálny album DANK, na ktorom spolu robili český raper Paulie Garand a jeho dlhoročný kolega, skúsený beatmaker a producent Kenny Rough. DANK sa stal veľmi populárnym albumom nielen u našich západných susedov, ale taktiež u nás, čo samo o sebe o veľa veciach svedčí. Objavilo sa tam veľa výborných trackov, pričom „Oddanost“ je jedným z nich. K dnešnému dňu si ju vypočulo viac ako 2.6 milióna ľudí a ktovie, možno po tomto texte spomínané číslo ešte o niečo porastie. Song ako je tento by si to rozhodne zaslúžil.

Hudba od Kennyho je super, Paulie Garand sa ukazuje samozrejme v TOP rapovej forme a k tomu Ego, ktorý celý track posúva ešte o úroveň vyššie. Ako Paulie, tak aj Ego vedia, ako má vyzerať kvalitný song a toto sa im naozaj podarilo. V texte môžeš nájsť taktiež veľmi veľa skvelých myšlienok, či už o priateľstve alebo vzťahoch. Požičiame si najmä túto: „A vtedy ďakujem Bohu že sa máme sme kamoši a neprijatý FaceTime voláme je náročné byť sám, kde všetci túžia po sláve byť kápo je to klam, najlepšie je to normálne. Daj mi ruku brácho, keď spolu hráme ta moja bez váhania vystrelí keď má zachytává ťa práve včas a zachráni v bláte, tak je to správne.“

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Dame a Separ robia na novej hudbe: Pamätáš si však tento hit s Nerieš?

Je pozitívne, že track ako tento dostal aj vizuál, bola by škoda nevyužiť potenciál. A ako sme si všimli v sekcii komentárov, tak ľudia počúvajú tento song dodnes. A my sa rozhodne nečudujeme.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame