THROWBACK Dame a Separ robia na novej hudbe: Pamätáš si však tento hit s Nerieš?

Dame

Keď Dame, Separ a Nerieš vydali banger "ZRAZU" (Zdroj: YouTube.com/DMS RECORDS)

#Ďalší deň a spolu s ním aj ďalší throwback. Toto je naša obľúbená rubrika, v ktorej sa venujeme trackom zo slovenského a českého rapového sveta, ktoré už síce nie sú aktuálne, ale oplatí sa si ich pripomenúť. Dôvodov, prečo si pripomenúť jednotlivý song je viacero, niekedy je to to, že sa mu v čase publikácie nedostalo toľko pozornosti, ako by si zaslúžil a niekedy práve naopak. Stal sa takým bangrom, že sa patrí si o ňom napísať aj určitom časovom intervale. A práve možnosť B je v tomto prípade relevantná, čítaj viac!

Kde je celý tvoj gang zrazu?!

Prenesieme sa tentokrát späť do roku 2020, na ktorý by síce veľa ľudí najradšej zabudlo, ale ako veľmi dobre vieme, nič nie je čierno-biele, a teda aj tento kalendárny rok priniesol nejaké tie pozitívne udalosti. Jednou z nich bol bez väčších diskusií Dameho album 100RY, jeho druhá sólová štúdiovka, ktorá vyšla v úvode júna 2020 a dodnes si ho veľmi veľa priaznivcov púšťa na pravidelnej báze. Niet sa čo čudovať, Dame si k nemu robil sám produkciu a beaty, čo je cítiť, pričom dokázal, že patrí k česko-slovenskej špičke v tom, čo robí. A v neposlednom rade, viacero skladieb na albume 100RY sa zarylo poslucháčom poriadne pod kožu. Jednou z nich je aj track „Zrazu“, ten sa stal možno aj zo všetkých najpočúvanejší.

Kde je celá tá tvoja crew?!

Kde je celý tvoj gang ZRAZU? Veta, ktorá rezonuje. Spolupráca, na ktorej Dameho dopĺňa Separ a taktiež Matej Straka a Gabryell z Nerieš, má k dnešnému dňu výborné čísla. Na YouTube si jej klip do dnešného pustilo doposiaľ viac ako 3,1 milióna ľudí, a keď si pozrieš komentáre pod videom, zistíľ, že fanúšikovia ju majú vo svojej playliste prakticky stále. Aj takmer tri roky po vydaní. Nečudujeme sa, je to prvotriedny banger, ku ktorému je navyše vytvorený parádny animovaný videoklip na motívy kultového seriálu South Park, ktorý je všetkým určite veľmi dobre známy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Keď si to v ringu rozdal Majk Spirit so Separom: Takáto bola druhá FNC

V tomto konkrétnom prípade môžeme hovoriť o výbornej zostave raperov, skvelej myšlienky, kvalitnom prevedení a celkovo o hudobnom produkte, ktorý za uplynulé roky patrí dozaista medzi to najlepšie, čo u nás vyšlo. A inak, počul si už tento track od jeho protagonistov naživo? Ak nie, rozhodne by si to mal zmeniť, je to veľký zážitok a nebudeš ľutovať. 

Budú nové projekty?

Akonáhle sa Separ vrátil z dovolenky, začal na svojom Instagrame ukazovať náhľady toho, že sa okamžite zatvoril do štúdia a nahral hneď aj niekoľko nových vecí. Zároveň v posledných dňoch aj Dame ukazuje, že pracuje na novej muzike, taktiež veľmi produktívne, pričom sa teda naskytá logická otázka… Žeby si pre nás DMS pripravoval svoj nový spoločný projekt? Nakoľko minulý rok vydal Separ album Flowdemort a Dame zase svoj projekt Frí Dom, pri vzorci vydávania ich štúdioviek je teda spoločný album ďalším na rade… Kiežby sme sa ho dočkali ešte tento rok!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame