THROWBACK Keď si Rest na feat zavolal Separa a Strapa: Vytvoril tak jeden z TOP featov histórie

Separ

Keď boli Separ a Strapo na feate u Resta (Zdroj: YouTube.com/TyNikdy)

#Áno, nebudeme si klamať, naša rubrika Throwback je pravidelne nepravidelná a v týchto dňoch sme v nej ešte aktívnejší ako zvyčajne. Nič to ale nemení na tom, že sa momentálne dostali k aktuálnej časti. V Throwbackoch sa venujeme skladbám, ktoré majú viac či menej rokov, ale v oboch prípadoch existuje vždy pádny dôvod na to, aby sme si ich spoločne pripomenuli. Tak to bude aj v tomto prípade. Sily totiž svojho času spojili tri zvučné mená CZ/SK scény – Rest, Separ a Strapo.

Jeden z najlepších featov histórie?

Skladba, o ktorej je tento článok, by sa veľmi ľahko dala zaradiť medzi najlepšie spolupráce, ktoré sme v histórii československého rapu k dnešnému dňu mohli vidieť. Ide o feat troch uznávaných raperov v oboch republikách. Sily totiž spojili Separ, Strapo a Rest. K tomu môžeme pridať naozaj silný text, ktorý má značnú výpovednú hodnotu a nemalý motivačný faktor. Nechýba ani do detailov prepracovaný videoklip plný skvelých záberov a úžasnej prírody. Ten je sám o sebe riadnym dôvodom na tom, aby si ľudia tento track stále púšťali na video platforme YouTube.

Konkrétnejšie ide o song „READY“, ktorý sa dostal do povedomia v roku 2018. Do popredia dávame beatmakera a producenta menom Joseph Beats. Príliš sa o ňom nehovorí, ale táto spolupráca je taká úspešná, aká je, aj vďaka hudbe, ktorú v sebe má. Alebo sa mýlime? O mix a master sa postaral jeden z najskúsenejších chlapíkov vo fachu, Kenny Rough. Poznať ho môžete najmä z intenzívnej spolupráce s českým raperom Pauliem Garandom, ktorý je (rovnako ako Rest) z labelu Ty Nikdy.

Najväčší hit z albumu

Skladba oficiálne patrí na Restov album Restart, ktorý oficiálne vyšiel v roku 2018. To je fakt, ktorý mnohým možno ušiel, pretože „READY“ sám o sebe funguje aj ako singel. K dnešnému dňu má na video platforme YouTube viac ako 12,8 milióna views a to je na pomery Českej Republiky a Slovenska naozaj luxusné číslo. A čo je nemenej cennejšie, ľudia si „READY“ púšťajú dodnes. Sila tejto skladby je badateľná, všetci traja interpreti sa postarali o nesmierne prepracované slohy. Je to song, ktorý ťa donúti premýšľať, ktorý ťa namotivuje a posunie tvoje myslenie niekam inam. Skladieb ako je táto sa veľa v éteri nenachádza, o to je cennejšia.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rapová kráľovná je späť na scéne: Nicki Minaj vydala očakávaný album Pink Friday 2

Na čo sa môžeme tešiť?

Nejsom ten typ, čo tu chce robiť ramená
živel jak more a né ta voda balená
Poznáš ma, tak vieš že čo to znamená
Som trošku je*nutý, ty troška, kameňák…

Týmito slovami vtedy Strapo otvoril svoju slohu a v súčasnosti od jeho posledného albumu už prešlo naozaj niekoľko rokov. V nedávnom podcaste Yeah nám Strapo prezradil, že svoj album necháva vyzrieť do momentu, kedy to tak naozaj bude cítiť a neplánuje nič robiť nasilu. Avšak chystá si pre nás na nadchádzajúce obdobie aspoň nejaké single a spolupráce, takže sa rozhodne máme na čo tešiť!

Sleduj nás aj na Instagrame!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame