THROWBACK Keď nás Viktor Sheen, Calin, Hasan a Nik Tendo spoločne zobrali na mesiac

Viktor Sheen

Keď Viktor Sheen vydal kultový track (Zdroj: YouTube.com/Viktor Sheen)

#Dnes je tu ďalší deň a spolu s ním aj ďalší throwback. Toto je naša obľúbená rubrika, v ktorej sa venujeme trackom zo slovenského a českého rapového sveta, ktoré už síce nie sú aktuálne, ale oplatí sa si ich pripomenúť. Dôvodov, prečo si pripomenúť jednotlivý song je viacero, niekedy je to to, že sa mu v čase publikácie nedostalo toľko pozornosti, ako by si zaslúžil a niekedy práve naopak. Dnes to bude zmes dôvodov, pretože sa spoločne vrátime k tracku „Až na měsíc“ z produkcie našich bratov Čechov. Je to skladba, ktorá rezonuje a ľudia ju stále počúvajú každý deň, aj keď už od jej vydania prešlo takmer 5 rokov. 

V tvojich očiach vidím celý vesmír

Skladba, ktorá vyšla na YouTube v máji roku 2019 má v čase vznikania tohto článku viac ako masívnych 42 miliónov vzhliadnutí, pričom nebude prekvapením, ak v priebehu času „Až na měsíc“ prekročí magickú hranicu 50 miliónov prehratí. Treba si uvedomiť, že vytvoriť na Slovensku či v Českej Republike track, ktorý má takú veľkú silu, je stále pomerne ojedinelé, o to viac kreditu si všetci zúčastnení zaslúžia. I keď, na druhej strane treba uznať, že sila slovenského či českého rapu sa s pribúdajúcim časom zvyšuje. Rovno ti sem ten song zavesíme, aby ti mohol hrať popri tom ako budeš ďalej čítať!

Zabíráš mi místo v cloudu

Kombinácia interpretov, ktorí patria k špičke českej rapovej tvorbe. Predovšetkým, keď sa bavíme o spolupráci Nik Tenda a Viktora Sheena, ktorí sú radení medzi tých TOP z TOP. Rozhodne však treba oceniť aj prítomnosť a predvedený výkon dvojice Calin a Hasan. V jednoduchosti, títo štyria chalani na jednej skladbe, to je niečo, čo v sebe nieslo od úvodnej chvíle veľký potenciál. Dnes už môžeme konštatovať, že potenciál bol naplnený, ak nie aj prekonaný. Neraz sme od vás čítali, že by si chcel v našej rubrike čítať aj o tracku spoza rieky Moravy a myslíme si, že „Až na měsíc“ je skladba, ktorú, ak náhodou nepoznáš (čiže žiješ v jaskyni), bude len a len dobré, ak spoznáš. I keď, úprimne nepredpokladáme, že by sa našiel niekto, k to by o tomto songu nemal prehľad, aspoň okrajový (ibaže fakt tá jaskyňa).

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Keď sa Kali, Strapo a Majself naplno pustili do slovenskej politiky

Plynie z neho obrovská kvalita, či už rapová alebo produkčná, ale predovšetkým z nej cítiť veľkú emóciu. A práve emócia je to, čo skvelé tracky delí od vynikajúcich. Dodajme, že produkčne sa o tento song postaral ivanoff (master zabezpečil D. Kop),  čo je chalan, ktorý by si možno zaslúžil viac kreditu ako sa mu dostáva, pretože práca, ktorú robí je naozaj prvotriedna. A nesmieme zabúdať na videoklip, o ktorý sa pričinili predovšetkým Jiří Píša a Andreas Gold. Tam môžeme konštatovať, že rozhodne zapadá do celkového konceptu tracku.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame